Pau Gasol, wybrany do Komitetu Sportowców MKOl

„Wyzwaniem jest bycie częścią ruchu olimpijskiego i pomaganie sportowcom w dalszym rozwoju, to byłby dla mnie zaszczyt”

Madryt, 4 lata temu. (prasa europejska) –

Hiszpański koszykarz Pau Gasol został wybrany w środę w Tokio jako jeden z czterech nowych członków Komisji Sportowej Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego, obok włoskiej pływaczki Federiki Pellegrini, japońskiej szermierzy Yuki Ota i polskiego rowerzysty. Maja Martina i Lossickowska.

Pau Gasol, który opuścił reprezentację Hiszpanii po dwóch międzynarodowych kontraktach, dwóch srebrnych (Pekin 2008 i Londyn 2012) i jednym brązowym (Rio 2016), został wybrany przez wszystkich sportowców biorących udział w Tokio 2020 do komisji sportowców po zakończeniu imprezy olimpijskiej w stolicy Japonii.

Rywalizował z 29 innymi sportowcami z 19 różnych Letnich Igrzysk Olimpijskich i został wybrany wraz z włoską pływaczką Federicą Pellegrini, japońską szermierzką Yuki Ota i polską kolarzką Mają Martiną Luchowską „aby chronić interesy sportowców w procesie decyzyjnym – podejmowaniu najwyższej olimpiady ciało.”

Katalończyk, który musi decydować o swojej zawodowej przyszłości – pozostać w Barcelonie lub całkowicie przejść na emeryturę – odszedł z reprezentacji po porażce ze Stanami Zjednoczonymi w ćwierćfinale Tokio 2020.

Był to ostatni międzynarodowy mecz Hiszpana po pięciu igrzyskach olimpijskich (Ateny 2004, Pekin 2008, Londyn 2012, Rio 2016, Tokio 2020) i wielki międzynarodowy rekord, w tym Mistrzostwa Świata 2006 w Japonii.

Gasol wyjaśnił w zeszły poniedziałek, że „Igrzyska wiele znaczyły w moim życiu, nie tylko w mojej karierze, i chciałbym nadal odgrywać ważną rolę w ruchu olimpijskim i być częścią przyszłego rozwoju i ewolucji Igrzysk ”. Na kole prasowym przed meczem ze Stanami Zjednoczonymi.

Teraz cieszy się, że jest członkiem Komitetu Sportowców. „Wyzwaniem jest bycie częścią ruchu olimpijskiego i pomaganie sportowcom w dalszym rozwoju. Jesteśmy w kluczowym momencie zmiany technologicznej i to będzie zaszczyt być tam. Jestem bardzo wdzięczny tym, którzy na mnie głosowali Poczułem wsparcie wszystkich sportowców” – powiedział prasie Pau Gasol po usłyszeniu wiadomości. Zawsze tak było i nadal to czuję.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *