Paula Padusa utrzymała swoją stałą drogę do medali po wygranej w Swatek

Hiszpanka Paula Padusa (nr 29), jedna z najlepszych tenisistek w tym sezonie, zrobiła kolejny krok w realizacji swojego celu, jakim było zdobycie medalu w Tokio 2020 i zakwalifikowała się w poniedziałek do 1/8 finału po pokonaniu Igi Sweetek (nr 8) . ).

Przeciwko pierwszej dziesiątce i zwycięzcy Rolandowi Garrosowi w 2020 roku, Badosa nie wykazywał żadnych oznak nacisku i znokautował Polaka w dwóch setach, 6-3, 7-6 (7/4).

„Bardzo się cieszę, bo zagrałem bardzo dobry mecz iw decydujących momentach byłem bardzo dobry” – powiedział Padusa, który „lepiej” przystosował się do warunków gry, bez upału i wilgoci, jak podczas swojej premierowej premiery. Sobota przeciwko Francuzce Kristinie Mladenovic.

– To były dwa bardzo dobre sety. W pierwszym byłem prawdopodobnie bardziej szczery na początku, ale w drugim graliśmy na wysokim poziomie, chociaż myślę, że w decydujących momentach byłem lepszy – nalegał.

Swatik złamał Paduzę w czwartym meczu pierwszego seta, przegrywając 3-1, ale to wydawało się obudzić Padusę, który rozegrał pięć meczów z rzędu, aby strzelić pierwszego seta.

W drugim secie obaj gracze naprzemiennie przeplatali się momentami wielkiej wypłacalności, by służyć z innymi, ponieważ trudno było im dodać swój serwis.

Po przerwie Badosa ustawił się na 6-5 na korzyść i dwa powtórzenia na zwycięstwo (30-30), choć Świątek odpowiedział i uratował pozycję.

Ale na tym zakończył się opór Polaków, dając w tie-breaku jednego z graczy, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w tym sezonie, dodając w 2021 r. łącznie 28 zwycięstw singlowych do zaledwie 10 porażek.

W 1/8 finału Padusa zmierzy się z Argentyńską Nadią Podroską (38.), która 6-1 6-3 godzin temu pokonała Rosjankę Ekaterinę Alexandrovą (nr 34). – Jest świetną zawodniczką, dokonała wspaniałych rzeczy, takich jak półfinały Wielkiego Szlema (Roland Garros 2020) lub pokonała Serenę Williams dwa miesiące temu, więc spodziewam się bardzo trudnego meczu – powiedział hiszpański trener.

Po dwóch sezonach, w których nie oczekiwano wyników, niedawno przyznał, że cierpi na depresję, Padusa w tym sezonie gra na wysokim poziomie: „Osiągam swoje cele, czyli podniesienie poziomu i zmierzenie się z pierwszą dziesiątką, zacznij je wygrywać moim stylem gry i być bardzo agresywnym. Daje mi to dużo pewności siebie” .

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *