Perseverance Rover nagrywa niesamowite wideo helikoptera lecącego na Marsie

Perseverance Rover nagrywa niesamowite wideo helikoptera lecącego na Marsie

zręczność Helikoptery Leć na Marsie 4 września 2021 r.
zdjęcie: NASA / JPL-Caltech / ASU / MSSS (Gif: Gizmodo)

Chociaż kreatywność nadal bije własne rekordy jako pierwsza napędzana i kontrolowana maszyna latająca Na innej planecie nie mieliśmy Ma mnóstwo wizualnych dowodów swoich wyczynów. Istnieją dane telemetryczne, które naukowcy NASA otrzymują na Ziemi, ale nie tak bardzo, jak zdjęcia i filmy. Na szczęście NASA ma teraz Wydali najbardziej szczegółowe ujęcia Tak daleko od pomysłowości w locie.

dwójka Filmy zostały nagrane podczas 13. lotu wiropłatu, który odbył się 4 września. Podczas 16-sekundowego lotu Ibdaa podróżowała prawie 700 stóp w poziomieI na wysokości 26 opłatNS. Ton jest sRover Evrance zarejestrowany Manewry helikopterem używając tdwukamerowa Mastcam-Z, z odległości około 1000 stóp.

„W tych filmach naprawdę widać wartość Mastcam-Z” Justin Mackey, zastępca głównego badacza instrumentu Mastcam-Z w NASA Jet Propulsion Laboratory w Południowej Kalifornii, powiedział:i NASA informacja prasowa. Nawet w odległości 300 metrów [984 feet] Daleko mamy świetne zbliżenie startu i lądowania „prawym okiem” kamery Mastcam-Z. I chociaż helikopter jest niewiele więcej niż plamką w szerokim widoku widzianym „lewym okiem”, daje widzom dobre wyczucie skali środowiska, które eksploruje Ingenuity.

Niedawno naukowcy z NASA musieli zaprogramować inteligencję, aby poruszała się trochę szybciej, aby zrekompensować cieńszą atmosferę na Marsie wraz ze zmianą pór roku na planecie. Zautomatyzowany system nawigacji helikoptera Wykorzystuje sztuczną inteligencję do ciągłego pomiaru i korygowania zmiennych środowiskowych, takich jak prędkość wiatru i poziom gruntu pod nim.

„Wspaniale jest to zobaczyć w rzeczywistości [automatic correction] Jednocześnie powiedział Havard Gripp, prezes Ingenuity uwolnienie. „Poprawia dokładność naszego modelowania i rozumiemy, jak lepiej operować kreatywnością”.

Podczas swojej trzynastej podróży Ingenuity wykonało 10 zdjęć intrygujących wychodni skalnych na Ziemi w ramach trwającej misji eksploracyjnej mającej na celu determinacja. ten łazik wytrwałości To się w zasadzie toczy geologiczne (w komplecie z małymilaboratorium)i pomysłowość Po tym, jak przestaniesz istnieć To tylko pokaz techniczny, teraz używa swoich lotów GPS ciekawość osadów skalnych.

Z końcem słonecznej koniunkcjii w tym czasie Słońce się zatrzymało Komunikacja między ziemią A Mars, kreatywność zacznie się Jej podróż powrotna na swoje pierwsze lotnisko. Droga przed nami jest długa dla rydwanu wytrwałości, ale gdzie Kreatywność jest ciągła, nie wymaga żadnych metod.

Więcej: Wytrwaj w kopaniu marsjańskich skał, które mogą być wulkaniczne i utworzone przez wodę

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *