Pfizer przechwytuje podrobione szczepionki w Meksyku i Polsce – El Diario de Kohuila

Amerykański lek Pfizer wykrył i skonfiskował podrobione szczepionki przeciwko Covit-19 w Polsce i rozważa pierwsze tego typu przypadki, według środowego dziennika The Wall Street Journal.

Według gazety firma przejęła butelki (butelki) w ramach osobnego dochodzenia.

Firma Pfizer, która opracowała swoją szczepionkę Govit-19 w połączeniu z Bioendech SE, przetestowała zawartość fiolek i potwierdziła, że ​​są one sfałszowane.

W przypadku Meksyku fiolki były również fałszywie oznakowane, aw Polsce firma Pfizer stwierdziła, że ​​materiał w pojemnikach może być środkiem zapobiegającym skurczowi.

Oszustwo i N.L.

Około 80 osób otrzymało fałszywe szczepionki od firmy Pfizer w klinice w gminie Garza Garcia w San Pedro, Nuevo Lyon, gdzie ludzie płacili 11 100 pesos za każdą dawkę. Klinika została zamknięta w lutym.

Według WSJ pseudoszczepionki nie wydają się powodować żadnych szkód fizycznych.

Słoiki, które były przechowywane w lodówkach, miały inne numery bloków niż te wysłane do stanu, a data ważności była nieprawidłowa – powiedział Sekretarz Zdrowia Nuevo Leon, dr Manuel de la O.

W styczniu Corophrys powiedział, że już odkrył fałszywą stronę internetową firmy Pfizer, na której sprzedawane są dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *