Piąte gry Gansrud po cudownym wyzdrowieniu

Norweg Kjetil Jansrud, złoty medalista olimpijski w supergigancie Soczi 2014, rozegra swoje piąte Zimowe Igrzyska w Pekinie po tym, jak wyzdrowiał na czas po poważnej kontuzji kolana, której doznał w grudniu ubiegłego roku, kiedy upadł w Supergigancie w Beaver Creek (USA). . Zjednoczone państwo).

Jansrud, który uszkodził przednie i przyśrodkowe więzadło krzyżowe boczne, wykluczył natychmiastową operację, aby cieszyć się świętami Bożego Narodzenia z rodziną. Przy bardziej konserwatywnym leczeniu zaczął zauważać wyraźną poprawę na początku stycznia, a dziś ogłosił, że po testach w ten weekend na swojej stacji Kvitfjell w swoim kraju będzie mógł brać udział w grach od 4 lutego.

Norweg, który zdobył pięć medali olimpijskich w latach 2010-2018 w trzech różnych dyscyplinach – supergigancie, slalomie gigancie i mistrzu świata w zjeździe w 2019 roku oraz z 55 miejscami na podium na Pucharze Świata, powiedział w swoich mediach społecznościowych, że był „zaskoczony”, że wziął udział jego piąty mecz i że miał szczęście, że jego ciało zostało odnowione „w niewyobrażalny sposób”.

Jansrud skomentował, że teraz przybył do Pekinu „jako „obcy”, mimo że zdaje sobie sprawę, że „jest wysyłany na igrzyska po medale”.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.