Pięć miesięcy wojny na Ukrainie

Od początku minęło pięć miesięcy Wojna na Ukrainie Później Prezydent Rosji, Władimir Putin24 lutego nakazał rosyjski atak na kraj.

151 dni później wojna o terytorium Ukrainy wywołała kryzys energetyczny. Bezprecedensowa inflacja w Unii Europejskiej (UE).Już pochłonęła swoje pierwsze polityczne ofiary, takie jak ta Premier Włoch Mario Draghi,

Podczas szczytu Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO) w Madrycie 29 czerwca można było zobaczyć, jak to zrobić. NATO zostało wskrzeszone Niektórzy uważali to za „mózg martwy”. Prezydent Francji Emmanuel MacronJak informowaliśmy w listopadzie 2019 r., po nieoczekiwanym wycofaniu wojsk amerykańskich z Północy SyriaDo tego czasu Prezydent USA Donald Trump.

The Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) szacuje, że ponad 9,5 mln osób uciekło z Ukrainy od początku inwazji rosyjskiej armii, uznawanej już za najszybszy exodus w Europie od czasów II wojny światowej.

Tej niedzieli Rząd i rosyjskie wojsko potwierdziły atak rakietowy, który został wcześniej potępiony przez ukraińskich urzędnikówprzeciwko niemu Port w OdessieStambuł był chroniony na mocy zawartego w piątek porozumienia o wznowieniu eksportu zboża, ale wskazał, że bombardowanie zostało przeprowadzone w celach wojskowych.

Atak w sobotę nastąpił po tym, jak Rosja i Ukraina podpisały w piątek w Stambule porozumienie o wznowieniu eksportu zboża z ukraińskich portów, aby zaradzić kryzysowi żywnościowemu spowodowanemu niedoborami zboża.

Sobotni atak nastąpił po tym, jak Rosja i Ukraina podpisały w piątek umowę, w której pośredniczyły ONZ i Turcja w Stambule. Porozumienie o wznowieniu eksportu zboża z ukraińskich portów w odpowiedzi na kryzys żywnościowy Pochodzi z niedoborów zbóż w najbardziej wymagających krajach świata.

„Pociski Kalibre niszczą infrastrukturę wojskową portu w Odessie”Rzeczniczka MSZ Maria Sajarova wyjaśniła w swoim Telegramie, że ataki były wymierzone w „ukraiński okręt wojskowy”, który został trafiony przez to „precyzyjne” bombardowanie.

Niedługo później rzecznik rosyjskiego wojska generał Igor Konashenkov przekazał więcej informacji o ataku, w którym zniszczono nie tylko okręt wojenny, który określił jako „okręt wojenny na nabrzeżu portowym”, ale także magazyn rakietowy. Okręty przeciwokrętowe Harpoon ONZ.

Sytuacja wojenna na Ukrainie 22 lipca / Zdjęcie: EA Sytuacja wojenna na Ukrainie 22 lipca / Zdjęcie: EA

Decydując się na „pauzę operacyjną” między 7 a 16 lipca, siły rosyjskie nie prowadzą ofensywy na dużą skalę, w której, jak sądzą, „nie będą w stanie zdobyć znaczącego pola w nadchodzących tygodniach”.

Według niedawnego raportu Instytut Studiów Wojennych (ISW) (1) siły rosyjskie Decydując się na „zawieszenie operacji”, nie przeprowadzali ataków na dużą skalę. Uważa, że ​​między 7 a 16 lipca „jest mało prawdopodobne, aby w nadchodzących tygodniach osiągnęli znaczący wzrost”. Ponadto szacuje, że Rosja „mogła zużyć 55 do 60% swoich zapasów precyzyjnej broni”.

ISW Armia Rosyjska „Atak naziemny na północ od Charkowa nie powiódł się”, a drugi „ograniczony w Chersoniu”.Kiedy mogą być”Przechowywanie sprzętu w kompleksie elektrowni jądrowej w Zaporożu w celu ochrony przed ukraińskimi atakami„, W tym samym czasie Murmańsk być może”Tworzy batalion ochotników”.

Ewakuacja uchodźców z Odessy do Mołdawii pochodzących z Ukrainy / Zdjęcie: EP

Napływ uchodźców z Ukrainy do innych krajów na dzień 21 lipca 2022 r. / Zdjęcie: EA Napływ uchodźców z Ukrainy do innych krajów na dzień 21 lipca 2022 r. / Zdjęcie: EA

Liczba uchodźców przekraczających granicę z Ukrainy do reszty Europy stale rośnie od początku wojny na Ukrainie, wywołanej dekretem prezydenta Rosji Władimira Putina z 24 lutego.

Ukrainka płacze na przejściu granicznym w Siret (Rumunia) po rozstaniu z dwoma braćmi / Zdjęcie: FFM - EA

The Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR) (dwa) ocenia to Ponad dziewięć milionów ludzi uciekło z Ukrainy Od początku rosyjskiej ofensywy wojskowej zakłada: Najszybszy exodus w Europie od czasów II wojny światowej.

Według kraju Polska przyjęła 4 787 154 uchodźców, Rosja 1 750 800, Węgry 995 637, Rumunia 870 241 (stan na 18 lipca), Słowacja 610 201, Mołdawia 541 323 i Mołdawia 541 321 (stan na 18 lipca).

Według ostatnich danych UNHCR, 9 567 003 Ludzie opuścili terytorium Ukrainy 19 lipca 2022 r.. Kraj mądry, 4 787 154 Uchodźcy już przybyli Polska, 1.750.800 do Rosji, 995,637 A Węgry, 870,241 A Rumunia (do 18 lipca), 610,201 A Słowacja, 541 323 A Moldova Tak 16 677 A Białoruś.

Jednak według szacunków UNHCR do kraju powróciło ponad 3,7 mln, a już ponad 5,9 mln Ukraińców ubiegało się o azyl w krajach europejskich z powodu rosyjskiej inwazji na region.

Uwagi

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.