Pięć milionów dla przedsiębiorców sportowych

Redakcja

Redakcja
30.05.2022

Valencia Club de Futbol osiągnął porozumienie z Demium (firmą specjalizującą się w przyciąganiu talentów, inkubowaniu i inwestowaniu w innowacyjne projekty w celu rozwoju) w celu pozycjonowania Centrum Innowacji VCF w dziedzinie sojuszu technologii sportowych, Demium utworzyło Fundusz Innowacji Matchday, który przyznał 5 milionów euro dostarczonych przez inwestorów zewnętrznych, aby zachęcić startupy innowacyjnymi pomysłami w dziedzinie sportu.

Ten pojazd będzie inwestować w projekty powstałe w VCF Innovation Hub z najnowszej edycji programu innowacji, który rozpoczął się w kwietniu ubiegłego roku, i będzie obejmował utworzenie nowego obszaru specjalizacji w technologii sportowej, który zostanie dodany do czterech istniejących projektów: Udział kibiców , Medycyna i Nauka o Sporcie, Smart Stadium i Akademia . W dwóch poprzednich edycjach w procesach selekcji wzięło udział ponad sto start-upów, z których ostatecznie wybrano 18 spośród czterech sektorów.

dla tej części, Utworzony w czerwcu 2020 r. Demium Venture Capital Manager staje się w 2021 r. najaktywniejszym kapitałem wysokiego ryzyka w Europie Południowej Pod względem liczby operacji zainwestowano 9,96 mln euro w 98 start-upów urodzonych w tym samym inkubatorze (poprzez jego centra w Hiszpanii, Portugalii, Grecji, Ukrainie i Polsce).

„Fundusz Innowacji Matchday łączy doświadczenie naszego programu innowacji z wiedzą inwestycyjną Demium i będzie sojuszem strategicznym, aby stać się liderem w dziedzinie technologii sportowych”, mówi Franco Segarra, dyrektor ds. Innowacji w Valencia CF.

Ze swojej strony Jaime Guillot, dyrektor operacyjny w Demium, podkreślił, że „ta umowa z VCF Innovation Hub pozwoli nam promować projekty zdolne do posuwania się naprzód w świecie innowacji sportowych i pozycjonować się jako punkt odniesienia w całym sektorze rozwoju i wiele wnieść do gospodarki.”

Matchday Innovation Fund będzie pierwszym tego rodzaju współpracującym z centrum innowacji dla drużyny piłkarskiej i będzie mógł inwestować zarówno w krajowe, jak i międzynarodowe firmy, a projekty już w toku mają zastosowanie do każdego rodzaju sportu.

Podobnie, aby promować ten nowy ekosystem innowacji, Valencia CF uruchomi wystawę mediów cyfrowych o wartości 2 milionów euro. Pozwoli to również klubowi stać się udziałowcem startupów Sports Techo promowanych przez jego pozycję, otwierając wyraźną ścieżkę dla przyszłych możliwości współpracy w zakresie innowacji.

O Demium

Demium to firma inwestująca w talenty, założona w Walencji w 2013 roku w celu wspierania najlepszych profesjonalistów i pomagania im w realizacji udanych projektów, zawsze z ważnym elementem cyfrowym i technologicznym. W czerwcu 2020 r. menedżer venture capital Demium rozpoczął działalność z kapitałem początkowym w wysokości 50 mln euro, aby inwestować w ponad 75 start-upów rocznie w pierwszym etapie rozwoju (przed założeniem / rejestracja), stając się najbardziej aktywnym funduszem venture capital w Hiszpania. W inkubatorze narodziły się znane startupy, takie jak Hannun, Voicemod, Swipcar, Citibox, Singularu czy Landbot i inne. Grupa jest obecna w czterech krajach: Hiszpanii, Portugalii, Ukrainie, Polsce i Czechach.

Podcast Komunikuj się i sprzedawaj z MD

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.