Pięć wskaźników złożoności dla udanej migracji do chmury

Pięć wskaźników złożoności dla udanej migracji do chmury

W ostatnich latach przetwarzanie w chmurze ugruntowało swoją pozycję lidera w strategiach transformacji cyfrowej firm na całym świecie. W rzeczywistości, kanały Szacuje się, że wydatki firm na infrastrukturę chmurową wzrosną w skali globalnej o 23% i osiągną w tym roku 80 miliardów dolarów, wynika z danych z IDC Wskazuje to, że hiszpański rynek chmurowy osiągnie roczną stopę wzrostu na poziomie 21,9% między 2021 a 2025 rokiem, co oznacza przekroczenie 5 000 mln euro obrotów.

Cyfrowe przejście do modelu opartego na chmurze jest popularne wśród firm dzięki licznym korzyściom w zakresie produktywności i wydajności. Jednak migracja do chmury to wciąż proces, który wiąże się z pewnym stopniem skomplikowania niezależnie od rodzaju dostępu do chmury i tak naprawdę jest to stawiane na pierwszym miejscu wśród powodów, dla których część firm nie zdecydowała się na ten krok 37%, następnie koszt (34%) i bezpieczeństwo (32%), według danych z Jednostka 4. Dlatego, aby stworzyć udany plan migracji, konieczne jest zrozumienie poziomu trudności, ponieważ dopiero od tego momentu firma może wypracować strategię wdrożenia. w tym znaczeniu, w systemach, wybierz pięć Wskazówki, które pomogą firmom zrozumieć złożoność migracji do chmury.

Liczba produktów i użytkowników dla każdego produktu

Podczas migracji do chmury jedną z głównych rzeczy do rozważenia jest liczba aplikacji do migracji, a także liczba użytkowników dla każdej z nich.

Tym samym niewielka migracja do chmury będzie znacznie łatwiejsza do wykonania i tańsza niż migracja dużej liczby aplikacji. Przed rozpoczęciem procesu zaleca się załatanie tych aplikacji, które nie są istotne dla firmy lub nie są używane. To samo dzieje się, gdy liczba użytkowników do migracji jest wysoka, ponieważ ma to bezpośredni wpływ na szacowany czas migracji.

dane wolumetryczne i objętościowe

Liczba użytkowników i aplikacji do migracji wpłynie z kolei na rozmiar danych, a zatem migracja będzie wolniejsza i bardziej złożona w zależności od miejsca zajmowanego przez informacje.

Ta ilość danych pochodzi z różnych źródeł, takich jak same projekty, repozytoria kodu źródłowego, wspólne obszary robocze, bazy danych zarządzania konfiguracją, załączniki i inne.

Wersje produktów w miejscu pracy

Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest wersja produktów, z którymi firma pracuje w danym momencie. Chociaż wszystko będzie zależeć od aplikacji, która ma być migrowana, w większości przypadków konieczna będzie aktualizacja wersji, aby pomyślnie przeprowadzić migrację do chmury.

Komercyjne i niestandardowe dodatki

Liczba wtyczek do migracji to kolejny czynnik, który zadecyduje o stopniu skomplikowania, ale także o stopniu ich wykorzystania i znaczeniu dla samej firmy. W tym sensie powodem może być to, że niektóre wtyczki nie istnieją w środowisku chmurowym lub istnieją alternatywy, lub firma ma specjalnie opracowane wtyczki.

Z tego powodu i znowu ważna będzie ocena zgodności z celem migracji do chmury. Istnieją przypadki takie jak Netflix, który w ciągu nieco ponad 7 lat zdołał stać się firmą natywną w chmurze, migrując niektóre ze swoich systemów i budując nowe, co umożliwiło jej ekspansję do 130 krajów od 2016 r.

Integracja z innymi narzędziami

Według raportu firmy, integracja narzędzi jest jednym z głównych wyzwań stojących przed 40% firm Mulesoft i Deloitte 2022. Jednak w przypadku chmury nie tylko ważne jest, aby aplikacje były kompatybilne z instancją chmury, do której będą migrować, ale również konieczne będzie ustalenie, czy inne narzędzia wyjściowe i wejściowe firmy działające poza chmurą mogą być zintegrowane z resztą ekosystemu, zawsze w niezbędnym zakresie. Niektóre z tych aplikacji mogą być firmowym katalogiem użytkowników, SSO, polami zewnętrznej bazy danych lub zewnętrznymi klientami wywołującymi API, więc dodatkowo, jeśli firma posiada wiele takich narzędzi, proces migracji staje się jeszcze bardziej skomplikowany.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *