Pierwsza parada dumy bez Covid daje nadzieję turystyce LGBT+

Prawa autorskie do zdjęć EFE / Laura Bautista Tytuł Zdjęcia Dwóch mężczyzn świętuje na ulicach hiszpańskiego miasta Maspalomas powrót Parady Równości

Hiszpańskie miasteczko Playa del Ingles, położone na południe od regionu turystycznego Gran Canaria, zgromadziło w sobotę ponad 80 000 osób, aby świętować pierwszą w Europie Paradę Równości bez ograniczeń, Dwa lata po pandemii, w której wiece zostały odwołane lub odbyły się osobiście, ale z ograniczonymi możliwościami lub wytycznymi, przestrzegano zaleceń, aby uniknąć rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Jak podają lokalne władze, trwające tydzień festyny ​​Maspalomas Pride Przyciągnie 200 000 turystów z całego świata, ożywiając ważny globalny rynek turystyczny, taki jak LGBT+, który został sparaliżowany w 2020 i 2021 r. przez Covid.

Według liczb zebranych przez Out Now, W 2019 r. wydatki członków społeczności LGBT+ na podróże i turystykę na całym świecie przekroczyły 218 miliardów dolarówgdzie najwięcej pieniędzy wydają ludzie ze Stanów Zjednoczonych i Brazylii.

Aby w tym powrocie ponownie przyciągnąć turystów, organizatorzy nie szczędzili środków. W sobotę wieczorem ulicami gminy San Bartolome de Tirajana paradowało łącznie 19 platform, z muzyką, flagami, migającymi, a przede wszystkim wieloma kolorami. Maspalomas i obszar Playa del Ingles po raz kolejny otworzyły swoje ulice na swój symboliczny festiwal, standard w Europie, do którego przybyły setki tysięcy turystów z całego kontynentu, ale także z Ameryki Łacińskiej.

„Naprawdę nie mogłem się doczekać i bardzo się cieszę, że tu jestem” – powiedział Jose Lucio, który przyjechał z Brazylii, aby odzyskać moc Maspalomas Pride, przyznając, że „to dla nas coś więcej niż tylko impreza, to bardzo ważny.” Bo tolerancja, szacunek i tożsamość współistnieją bez uprzedzeń.

Podobnego zdania jest Adam Kozel, który po pięciu latach nie opuścił tej nominacji. On i jego partner przyjechali z Polski na imprezę i spędzą siedem dni na wakacjach, które nigdy nie zostaną stracone. „Naprawdę podobała nam się ta impreza”, wyjaśnia z uśmiechem, przywdziewając na tę okazję skórę i łańcuchy.

Gabe z Wielkiej Brytanii również nie skąpił ubrań na swoją coroczną randkę, na którą uczęszczał z kilkoma przyjaciółmi. Nigdy nie zawiedli i nie mogli się doczekać powrotu, co potwierdzili Lee, John, Martin i Rob, którzy skorzystali z tej imprezy, aby wrócić na wyspę, również na wakacje.

Oczekuje się, że tygodniowe obchody Maspalomas Pride przyciągną 200 000 turystów z całego świata (Reuters / Darren Zammit Lube)
Oczekuje się, że tygodniowe obchody Maspalomas Pride przyciągną 200 000 turystów z całego świata (Reuters / Darren Zammit Lube)

„Jeśli partia ma dwadzieścia lat, my mamy dwadzieścia”.wspomina tę grupę Brytyjczyków, „Kochamy to i będziemy przyjeżdżać tak długo, jak to możliwe” – zauważyli.

Deborah Campy w jej przypadku powiedziała, że ​​nie musi podróżować i że zakochała się w czymś więcej niż imprezie. Pochodził z Włoch, przybył na południe wyspy i został. Dziś ubiera się, by wyjść na ulice, jak wiele innych grup dziewcząt, które dołączyły do ​​tej imprezy bez płci i barier.

Carmen Gonzalez nie chciała też przegapić imprezy, na której bawiła się z dużą grupą przyjaciół z Wysp Kanaryjskich i półwyspu. Ta mieszkanka Tilde potwierdziła, że ​​uczestniczyła „tysiąc razy” i będzie to robić nadal. „Naprawdę tego chciałem i miałem na to duże potrzeby finansowe Spacery i impreza”. Ten cytat jest dla niej ważny ze względu na to, co symbolizuje, „To otwartość, wolność, celebrowanie braku uprzedzeń” i oczywiście „dobra pogoda i ciepło, dużo lepiej”.

Impreza rozpoczęła się wcześnie, chociaż parada rozpoczęła się o 16:30 (czasu kanaryjskiego), aby przejść głównymi arteriami gminy do jej siedziby, centrum handlowego Yumbo, gdzie uczestnicy zbierali się z platform, balkonów mieszkań i na ulicy. w rytm batukady i tańca.

Już w poprzednich dniach Playa del Ingles gościła na swoich różnych imprezach ponad 50 000 osób. W tę niedzielę będziesz musiał pożegnać się z najbardziej żywą i mściwą imprezą.

New York Pride również powraca do walki łeb w łeb

Scena z ostatniego marszu dumy "twarzą w twarz" Odbyła się w Nowym Jorku w 2019 roku (Timothy Clary / AFP)
Scena z ostatniej parady „twarzą w twarz”, która odbyła się w Nowym Jorku w 2019 roku (Timothy Clary / AFP)

A organizatorzy tradycyjnego marszu New York Pride ogłosili w tym tygodniu, że uroczystość powróci na ulice w tym roku 26 czerwca, po przerwaniu pandemii, zmuszając ją do odwołania w 2020 roku i świętowania prawie w zeszłym roku.

Hasłem tej edycji 2022 jest „Nie przepraszamy nas”, a wśród postaci, które poprowadzą marsz, są jedni z najwybitniejszych członków społeczności LGBT+ w Stanach Zjednoczonych.

Jak zwykle od czasu administracji Eda Kocha w latach 70. i 80. oczekiwany jest nowy burmistrz Eric Adams.który pokazał się w swojej kampanii jako obrońca praw LGBT, a niedawno rozpoczął inicjatywę skierowania do jego miasta osób z różnych grup z Florydy, w odpowiedzi na tak zwaną ustawę „Nie mów jak ja”, zatwierdzoną przez Republikański gubernator Ron DeSantis.

Podczas gdy Nowy Jork jest postępową fortecą, to nowe świętowanie dumy nadchodzi w alarmującym czasie dla społeczności LGBT+ w Stanach Zjednoczonych, z wieloma prawami uchwalonymi przez konwencje w stanach kontrolowanych przez GOP, które ograniczają prawa osób LGBT+, w tym ten zakaz. Kobiety transpłciowe przed uprawianiem kobiecych sportów, kryminalizacją procedur zmiany płci nieletnich oraz zakazem dyskusji na tematy związane z orientacją seksualną i kwestiami płci w szkołach.

(z informacją z EFE)

Czytaj:

Aktywiści LGBT na Ukrainie przeciwstawiają się Putinowi i urządzają paradę dumy: „Chcemy powiedzieć światu, że się sprzeciwiamy”
Mistrzostwa Świata w Katarze: FIFA grozi rozwiązaniem umów hotelowych za odmowę rezerwacji rezerwacji dla homoseksualistów
Tokio robi krok w kierunku równości i zaczyna uznawać małżeństwa osób tej samej płci

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.