Pierwsza wersja Androida 15 już jest. Wszystkie nowości z podglądu deweloperskiego

Pierwsza wersja Androida 15 już jest.  Wszystkie nowości z podglądu deweloperskiego

Androida 15 można już pobrać w pierwszej wersji dla programistów. Chociaż już mówiliśmy, że ta pierwsza płyta nie jest tego warta

Android 15 zaczyna stawiać pierwsze kroki. 16 lutego Google oficjalnie udostępniło twórcom swojego systemu operacyjnego pierwszą wersję. On początek Zaprojektowany wyłącznie do testów rozwojowych, dlatego nie zalecamy instalowania go na terminalach, które zaprojektowaliśmy do codziennego użytku.

Powiemy Ci o niektórych głównych nowych funkcjach, które ma ta nowa wersja, chociaż jest to ROM w stanie początkowym, nie znajdujemy radykalnych zmian w porównaniu z Androidem 14.

Android 15 jest już oficjalny, przynajmniej w wersji deweloperskiej

Android 15 Developer Preview, o nazwie kodowej Vanilla Ice Cream, to najnowsza wersja systemu operacyjnego Google. Jak zwykle w tej pierwszej zapowiedzi, nie ma żadnych merytorycznych zmian w porównaniu do najnowszej stabilnej wersji Androida 14. Mimo to istnieje niewielka lista zmian, która zarysowuje, jak będzie wyglądał ten system operacyjny.

Jednym z priorytetów Google w tej wersji jest Poprawiona reakcja dotykowa system. Ten podgląd umożliwia dezaktywację wibracji klawiatury w samych ustawieniach systemu, co jak dotąd możemy zrobić tylko za pomocą ustawień klawiatury Google. Ponadto, począwszy od tej wersji, znajdziemy nową reakcję dotykową przy zmianie jasności ekranu.

Przywrócono także część nowych funkcji znanych z Androida 14 QPR3, jak np. możliwość nagrywania tylko części ekranu. Istnieją również drobne ulepszenia w panelu sterowania dla urządzeń podłączonych przez Bluetooth, ale poza tym ta pierwsza kompilacja jest praktycznie wersją beta Androida 14.

Jak zainstalować Android 15 Developer Preview i jakie urządzenia są obsługiwane

Najnowsza wersja beta Androida 15 jest kompatybilna z Google Pixels i do zainstalowania wymagane jest urządzenie co najmniej Pixel 6 lub nowsze. Istnieją dwa główne sposoby instalacji: jeden ręcznie i drugi za pomocą narzędzia dostarczonego przez Google.

W przypadku instalacji ręcznej konieczne będzie odblokowanie bootloadera urządzenia Google Pixel. Pobierz plik instalacyjny I sflashuj go za pomocą konsoli poleceń. Jest to proces, który zalecamy wyłącznie każdemu, kto przeprowadził tego typu instalację.

Jeśli chcemy ułatwić sobie życie, możemy skorzystać z oficjalnego narzędzia do flashowania od Google. Tutaj wystarczy podłączyć nasze urządzenie Pixel do odblokowanego bootloadera i poczekać, aż narzędzie wykona swoje zadanie. Należy pamiętać, że w tej chwili ROM nie jest jeszcze dostępny dla telefonów komórkowych takich jak Pixel 6.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *