Pierwszy przypadek wariantu Omicron zidentyfikowany w zachodniej części Nowego Jorku | wiadomości lokalne

Pierwszy przypadek wariantu Omicron zidentyfikowany w zachodniej części Nowego Jorku |  wiadomości lokalne

Naukowcy z Uniwersytetu w Buffalo zidentyfikowali pierwszy przypadek wysoce zakaźnego wariantu Covid-19 o nazwie Omicron w zachodniej części Nowego Jorku.

Eksperci ds. Zdrowia powiedzieli, że odkąd wariant został po raz pierwszy zidentyfikowany w Republice Południowej Afryki w listopadzie, pytanie brzmi, kiedy, a nie czy, Omicron dotrze tutaj. W ciągu zaledwie kilku dni Omicron stał się dominującym szczepem wirusa w Nowym Jorku, powodując, jak nazwała w środę gubernator Cathy Hochhol, „pionowy” wzrost zachorowań. Wraz z przybyciem Omicron do Nowego Jorku, stan jako całość konsekwentnie ustanawiał jednodniowe rekordy obciążenia przypadkami, odkąd testy na obecność wirusa stały się powszechnie dostępne na początku pandemii.

Naukowcy z Uniwersytetu w Buffalo powiedzieli, że nie byli w stanie określić dokładnie, kiedy wariant dotarł do zachodniego Nowego Jorku, ale prawdopodobnie krążył w społeczności od co najmniej dwóch tygodni. Wariant został po raz pierwszy ogłoszony światu 25 listopada i uważa się, że jest od dwóch do trzech razy bardziej przenoszony niż i tak już łatwo rozprzestrzeniający się wariant delta, który doprowadził do ostrego skoku w przypadku zachodniej części Nowego Jorku w połowie października.

Sekwencjonowanie genetyczne niezbędne do ustalenia, jaki typ wirusa znajduje się w próbce DNA, może zająć do dwóch tygodni, a naukowcy z University at Buffalo powiedzieli, że ukończyli sekwencjonowanie 800 próbek od listopada, z których wszystkie były typu delta.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.