Pierwszy remake, w którym saga wróciła do korzeni

Pierwszy remake, w którym saga wróciła do korzeni

Od sagi Pokemon Pierwsze kroki zaczęła stawiać prawie 28 lat temu Na wielu platformach opublikowano ponad sto różnych gier wideo. Pierwszą z nich były legendarne wersje Pokémon Red i Pokémon Blue, jak nazywano je na Zachodzie, natomiast w Japonii tą drugą był Pokémon Green.

To był pierwszy raz, kiedy miliony graczy korzystających z Game Boya mogło odkryć świat gry Pokemony, a jego stworzenia są tak popularne, że prawie trzydzieści lat później pozostają sławne na całym świecie. Od tego czasu seria przechodziła przez kolejne pokolenia z kolejnymi odsłonami, jednak przyszedł czas, gdy Game Freak i The Pokémon Company postanowiły przypomnieć sobie dawne czasy.

Następnie w 2004 roku wystawili zabawki na sprzedaż. Pokemon Fire Red i Pokemon Leaf Green Na Game Boy Advance. Najważniejszym powodem, dla którego były one tak wyjątkowe, był fakt, że franczyza po raz pierwszy zdecydowała się je opracować Reprodukcja nadruków w kolorze czerwonym i niebieskim. Przykład, który z czasem pojawił się w większej liczbie gier, ale był to pierwszy raz, kiedy można było ponownie odwiedzić stary obszar z zupełnie nowym liftingiem.

Dokładnie tego dnia, 29 stycznia 2024 roku 20 lat od tamtego momentuPrzynajmniej w Japonii, gdzie do Ameryki Północnej dotarli dopiero 9 września, a do Europy 1 października. Dlatego też, aby uczcić to wydarzenie, chcieliśmy przypomnieć, co czyni tę parę tytułów tak wyjątkową.

Wróć do innego Kanto

Pokemon Ogień Czerwony Liść Zielony 02

Po uruchomieniu gry można było wyraźnie zobaczyć zmianę graficzną, choć nie była to zupełnie nowa rzecz. W rzeczywistości był używany jako podstawa Sekcja wizualna Pokémon Ruby, Sapphire i EmeraldDlatego te przygody uznano za część trzeciej generacji sagi. W rzeczywistości korzystały z tych samych funkcji, więc miały dobry zestaw nowych funkcji w porównaniu z oryginalnymi grami.

Był to jednak idealny sposób na powrót do regionu Kanto. W tym sensie historia i główne cele pozostały takie same. Dlatego trenerzy musieli podróżować przez różne lasy, jaskinie, miasta i inne obszary, co stanowiło wyzwanie dla trenerów i liderów siłowni. Wszystko to w celu zdobycia ośmiu medali zapewniających dostęp do Wyzwania Najwyższego Przywódcy Ligi Pokémon i tym samym zdobycia tytułu najlepszego trenera wszechczasów.

Pokemon Ogień Czerwony Liść Zielony 03Pokemon Ogień Czerwony Liść Zielony 03

Oprócz tego musieliśmy stoczyć walkę z rywalem głównego bohatera, a nawet stoczyć walkę ze złym Zespołem R, by pokrzyżować jego makiaweliczne plany. Z drugiej strony zachowano początkowy wybór Pokemonów, więc to Wy musicie wybrać, czy chcecie wspólnie wyruszyć w podróż Bulbasaur, Charmander lub Squirtle.

Jednak choć w tym momencie może się wydawać, że jest to to samo, w co można już grać na Game Boyu, prawda jest taka, że ​​lista nowych funkcji była dość obszerna, dostarczając więcej niż wystarczających powodów, aby bardzo zainteresować się tą parą gier rozszerzone na różne sposoby.Spędzanie czasu.

Mój pierwszy dzień w Palworld pokazał mi, że to coś więcej niż tylko wyglądanie jak Pokemon i że to będzie moja najlepsza godzina w 2024 roku

Nowe wyspy, bitwy i więcej Pokemonów

W oryginalnych wersjach przygoda praktycznie zakończyła się po klęsce Naczelnego Dowództwa. Ale tutaj dodano więcej goli, tych najważniejszych Wyspy Sete, Nowy Archipelag Co doprowadziło do pojawienia się nowych historii wtórnych, a przede wszystkim pojawienia się Pokemonów z drugiej i trzeciej generacji, bo do tego czasu były tylko te, które jako pierwsze pojawiły się w Kanto, nic więcej.

Pokemon Ogień Czerwony Liść Zielony 04Pokemon Ogień Czerwony Liść Zielony 04

Na ostatniej z siedmiu wysp wchodzących w skład tego obszaru znana była jako Isla Sétima Wieża Wyzwania. Idealne miejsce dla Trenerów, aby mogli pochwalić się siłą swoich drużyn, umożliwiając im rywalizację z innymi Trenerami w celu odblokowania ekskluzywnych przedmiotów ewolucyjnych, takich jak Królewska Skała, Smocza Łuska czy Metaliczna Powłoka.

Z drugiej strony Zespół R nie miał ostatniego słowa, więc musieliśmy ponownie z nimi walczyć na tych wyspach, ale w końcu musieliśmy się z nich wydostać. Znajdź i złap legendarne psy Od Johto. W zależności od początkowego wyboru Pokemona, były one różne, więc ci, którzy wybrali Bulbasaura, mogli znaleźć Enteia lub Suicune, jeśli wybrali Charmandera, lub Raikou, jeśli wybrali Squirtle'a.

Pokemon Ogień Czerwony Liść Zielony 05Pokemon Ogień Czerwony Liść Zielony 05

A jeśli jeszcze ktoś chciał przeciwstawić się Naczelnemu Dowództwu, to powinien wiedzieć, że nie oszukał, bo od drugiej rundy stał się znacznie silniejszy. Wszystkie ich Pokémony miały wyższe poziomy, a ich drużyny miały różne stworzenia, co zmuszało ich do wymyślenia nowych strategii zwycięstwa.

Więcej wiadomości na temat tworzenia zapadających w pamięć przeróbek

Jakby wszystkich wspomnianych do tej pory nowości było mało, powrót do Kanto faktycznie wydaje się inny. Zachowano całą mechanikę z poprzednich gier, co bezpośrednio wpływa na rozgrywkę. Było to szczególnie widoczne w naturze i specjalnych zdolnościach, czego nie było w Pokemon czerwony i niebieski Oryginały.

Pokemon Ogień Czerwony Liść Zielony 06Pokemon Ogień Czerwony Liść Zielony 06

Zostało to również pokazane w ruchach, przy czym niektóre zmieniają swój typ, na przykład Ugryzienie, gdy przeszły z typu Normalnego na Ciemny, a także w przypadku niektórych typów Pokemonów, takich jak Magnemite i Magneton, gdy zmieniły swój typ czysto Elektryczny na Elektryczny /Stal. I kolejna nowość, którą ponownie wykorzystali Pokemon Ruby i Szafir Polega na tym, że możesz wybrać chłopca lub dziewczynę na trenera, a także zbierać jagody po scenie.

Co do reszty, to było to Dwa bardzo szczególne narzędzia Które były bardzo przydatne: Fightfinder, do walki z bossami na trasach, które już wcześniej odwiedziłeś; A także dziennik w kształcie przypomnienia, który pokazywał od trzech do pięciu czynności wykonanych w ostatniej sesji, takich jak złapanie Pokémona, odwiedzenie określonego obszaru, pokonanie trenera itp.

Pokemon Ogień Czerwony Liść Zielony 07Pokemon Ogień Czerwony Liść Zielony 07

Między jednym a drugim, czas trwania gier dramatycznie się wydłużył, co było wisienką na torcie dzięki bezprzewodowemu złączu znajdującemu się w pudełku, które idealnie nadawało się do handlu Pokémonami lub walki z innymi ludźmi w pobliżu bez potrzeby używania kabla Link. . Mimo to nie można zaprzeczyć, że były to świetne przeróbki i niezbędny zakup dla każdego posiadacza Game Boy Advance.

Tak było do czasu ich wyprzedania. 12 milionów sztukCo wcale nie jest złą liczbą. Co więcej, nie był to ostatni raz, kiedy gracze powrócili do Kanto, ponieważ później powstały nowe wersje Pokémon Gold i Silver, a także kolejna wersja gry. Pokemon czerwony i niebieski Wraz z premierą Pokémon: Let's Go, Pikachu! I chodźmy, Evie! Na Nintendo Switch, stąd dziedzictwo, które pozostawili Pokemon Fire Red i Leaf Green To było wzniosłe.

W Vida Extra | Wszystkie gry wideo Pokémon: od głównej sagi po gry i aplikacje typu spin-off

W Vida Extra | Każda gra z głównej serii Pokémon jest uszeregowana od najgorszej do najlepszej

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *