Piłka ręczna: Bidasoa Iron nie przyjechała do Polski

Fernando de la Hera

Zespół irundarra poprosił o odroczenie EHF z powodu siły wyższej, ze względu na wpływ koronawirusa

Koronawirus nadal niepokoi Bidasoa Eron, który ma być w tym czasie w Polsce i przygotowuje się do meczu, który rozegra we wtorek, który został przełożony.

W zeszłym tygodniu zaczął się krzywy w Artaleku i nie skończył się lepiej. Pięć pozytywnych – i bezobjawowych – przypadków wykrytych w poniedziałek uziemiło lot do Szwajcarii tego samego dnia. Mecz z Fadi Winterthur, również w sobotę w Recoletas Atlético Valladolid, został przełożony, a dokładne przeniesienie tych dat, wraz z nowymi badaniami lekarskimi, było największym zmartwieniem między wtorkiem a piątkiem.

Przybył w sobotę, a klub Irundarra przeprowadził testy PCR na 10 członkach zespołu, którzy uzyskali wynik negatywny, oraz na pięciorgu dzieci z filii, które musiały ukończyć rozmowę. Zamiarem był wyjazd do Polski w niedzielę z tymi 15 zawodnikami, ale ta podróż musiała zostać odwołana.

Trzech innych graczy wypadło pozytywnie – również bezobjawowo – więc Jacobo Quetara miał do dyspozycji tylko siedmiu z pierwszego zespołu i pięciu z oddziału. Najmniejsze obawy budziła wówczas słabość zespołu, który byłby w stanie zaprezentować się na całej Arenie Orlen Wisła Płock. Klub zrozumiał, że w tym przypadku nie powinien odbywać podróży, która obejmuje cztery loty, dwa loty za granicę i dwie podróże w obie strony.

W rezultacie poprosił o odroczenie EHF, zrezygnował z podróży i czekał na decyzję podmiotu europejskiego. Egipski Związek Piłki Nożnej potwierdził po południu, że mecz został przełożony i stara się wyznaczyć nowy termin. Rozłam w 2021 roku wydaje się trudny, jeśli nie niemożliwy, ponieważ wszystkie daty są zajęte.

W sobotę przeciwko Huesca

Kolejny mecz dla Bidasoa Irun odbędzie się w sobotę o godzinie 12.00 przeciwko Bada Huesca. Irundara FC zgłosiła sytuację Azobalowi i Hiszpańskiej Federacji, ale nie poprosiła o odroczenie.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, pięciu graczy, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na obecność wirusa w zeszły poniedziałek, może wrócić do treningu w środę. Cuétara miał dwanaście z pierwszego zespołu plus te, których potrzebował z filii. To, czego będzie brakować, to dni treningów i to, że to była jakość, ale to straty, jakie ponoszą drużyny przeżywające euforię wirusa Corona. Później, we wtorek 7, Orlin przyjmie samego Wisły Blok w Artalico.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *