Piractwo i gwałtowny spadek przychodów w 2022 roku, co się stało?

Piractwo i gwałtowny spadek przychodów w 2022 roku, co się stało?

Nie ma między nimi niespodzianek GRY KORSARZE Prezentacja wyników finansowych za II kwartał br. (Q2) Znaczący spadek dochodów do tej pory w 2022 r.. Szybkie podsumowanie jest takie, że firma wystawiła fakturę 283,90 mln dolarówco oznacza znaczny spadek w porównaniu do 472,90 mln Który wystawił rachunki za ten sam kwartał ubiegłego roku (drugi kwartał 2021 r.).

Bez zdziwienia jest to kolejna firma bardziej związana z przemysł komputerowy i technologiczny Osoba składająca spada dochody z powodu: luzować marketingRosnące ceny, niedobory, inflacja, długi okres itp.

Spadki sekwencyjne i rok do roku odzwierciedlają negatywny wpływ niekorzystnych warunków makroekonomicznych wpływających na wydatki konsumentów na sprzęt do gier, zwłaszcza w Europie, oraz korygowanie zapasów kanałowych.

Rynek komputerów osobistych również przyciąga CORSAIR do wykazania spadku przychodów w 2022 r.

Jeśli umieścimy kilka z tych efektów, mówimy, że dzieląc je akcesoria do gier i produkty dla twórców 89 milionów dolarów w porównaniu do 155,2 mln USD osiągniętych w drugim kwartale 2021 r. Komponenty i sprzęt do grywszedł do firmy 194,9 miliona dolarów W porównaniu do 317,7 mln osiągniętych w I kwartale 2021 r., czyli 246,5 mln osiągniętych w poprzednim kwartale (I kwartał 2022 r.).

To był wynik tego wszystkiego 55 milionów dolarów straty operacyjnej W porównaniu do straty 2,5 mln w pierwszym kwartale 2022 r. lub przychodu operacyjnego 34,7 mln w porównaniu z drugim kwartałem 2021 r.

„Podjęliśmy już kroki w celu dostosowania się do niższego poziomu przychodów w pierwszej połowie 2022 r. i naszych oczekiwań na resztę roku. Podjęliśmy proaktywne kroki w celu zmniejszenia kosztów operacyjnych i dostosowaliśmy zamówienia produktów i dokonaliśmy rezerwacji na 19 USD 5 milionów” – powiedział Michael J. Potter, dyrektor finansowy CORSAIR. W zamian za zwiększenie zapasów.

„Wierzymy, że nasze fundamenty biznesowe pozostają mocne, z pozytywną perspektywą długoterminową i nadal wierzymy, że rynek komputerów do gier zacznie przyspieszać w drugiej połowie 2022 roku. Pomimo nadchodzących przeciwności, stawiamy sobie wyzwania i kontynuujemy inwestować w rozwój produktów, wprowadziliśmy i nadal będziemy wprowadzać innowacyjne produkty, które naszym zdaniem są liderami w branży”.

Zobaczymy, czy CORSAIR rzeczywiście wróci na właściwe tory przed końcem roku, chociaż analitycy spodziewają się spadku sprzedaży z powodu statycznej inflacji i słabego popytu.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *