Planowano wysyłkę czołgów T-72 z Wielkiej Brytanii do Polski z dostawą na Ukrainę

Challenger 2 zostanie włączony do Wojska Polskiego, ale z brytyjską załogą

12 kwietnia w Agencji Obrony i Lotnictwa znajdziecie analizę pogłosek o wysyłce 100 polskich czołgów T-72 na Ukrainę.

Czy Polska wysyła na Ukrainę czołgi T-72 i inne pojazdy? Oto co wiemy
Czołgi główne i inne pojazdy wysłane przez Czechy na Ukrainę

Oczywiście problem z dostawami tak ciężkiej broni przez Polskę (uwaga, informacje nie zostały potwierdzone przez polskie władze) Wojsko polskie zmniejszy swoje zasoby podczas rosyjskiej inwazji. Polska jest jednym z krajów inwestujących najwięcej środków w dostawy sprzętu wojskowego, aby przyczynić się do bezpieczeństwa Ukrainy, ale Polacy nie mogli ryzykować, że hojna pomoc dla Ukraińców narazi ich na ewentualną okupację.

brytyjska pomoc dla Polski i Ukrainy

W przeciwieństwie do innych krajów europejskich, Anglia jest gotowa pomóc Polsce w tym wyzwaniu. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku, kiedy UE ignorowała problem, Brytyjczycy byli pierwszymi Europejczykami, którzy zaoferowali pomoc Polakom w obliczu inwazji na białoruską granicę. Ukraina w obliczu rosyjskiej inwazji na Wielką Brytanię Wysłano Ogłoszono dostawy amunicji, pocisków ziemia-powietrze Stormer HVM, pocisków przeciwokrętowych, opancerzonych FV103 Spartan, Mastiffów i Wolfhound MRAP, pojazdów piechoty Husky i artylerii.

Boris Johnson potwierdził, że Polska wysyła T-72 na Ukrainę

Jak informowaliśmy dzisiaj Dziennik Obrony Wielkiej Brytanii, Boris Johnson powiedział: „Widzimy więcej tego, co możemy zrobić, aby wesprzeć kraje takie jak PolskaMogą chcieć wysłać cięższą broń do ochrony Ukraińców. Podczas wizyty w Indiach premier Wielkiej Brytanii powiedział ponadto: Kiedy wysyłają na Ukrainę kilka samolotów T72, rozważamy wysłanie czołgów do Polski, aby im pomóc. Musimy zobaczyć, co jeszcze możemy zrobić militarnie i nadal zaostrzać sankcje; Chcemy mieć pewność, że pojawi się fala rosnącej presji na Putina.

W związku z tym, Te oświadczenia Johnsona potwierdzają, że Polska wysyła część swoich T-72 na Ukrainę.Coś, czego sam polski rząd nie chce potwierdzić. Jest to zgodne z informacjami opublikowanymi dwa tygodnie temu, ale Premier Wielkiej Brytanii nie wspomniał o liczbie T-72, które Polska wydała Ukrainie.

Challenger 2 zostanie zintegrowany z Wojskiem Polskim, ale z brytyjską załogą

Również The Dziennik Obrony Wielkiej Brytanii W piątek brytyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło, co następuje: Wielka Brytania bada możliwość wysłania brytyjskich czołgów Challenger 2 do Polski. Chociaż nie podjęto żadnej decyzji, zostaną one wykorzystane w krótkim okresie Obsługiwany przez personel z Wielkiej Brytanii Aby wypełnić lukę między darowizną czołgów z Polski na Ukrainę a nadejściem alternatyw.” osintdefender Brytyjski sekretarz obrony Ben Wallace wyjaśnił to wczoraj Challengers 2 będą zarządzane przez brytyjskich żołnierzy, ale będą działać w ramach polskich jednostek.Pozwoli to uniknąć wad, jeśli chodzi o trening.

Jeśli moja pamięć się nie zmniejszy, To pierwszy przypadek, kiedy cudzoziemscy żołnierze zostali włączeni do jednostek Wojska Polskiego Powstanie warszawskie 1944 r., kiedy zagraniczni ochotnicy przyłączyli się do polskich powstańców największej organizacji antypolskiej, Armii Krozowa (AK).

Polskie jednostki zostały wcielone do armii brytyjskiej

W czasie II wojny światowej do armii brytyjskiej wcielono jednostki Wojska Polskiego, noszące takie same mundury jak żołnierze brytyjscy, a także umundurowanie pieczęci i słupów, z czerwoną naszywką z napisem „Polska”. po polsku, po angielsku) ręcznie. Spójrz na brytyjskich żołnierzy w polskich mundurach z naszywkami „Zjednoczonego Królestwa” (Wielka Brytania, polski)? Zobaczymy, czy brytyjska drużyna poradzi sobie z Challengerami 2, o ile będą za nie odpowiedzialne polskie zespoły, czy też brytyjska jednostka zostanie zintegrowana z polską armią na czas nieokreślony. Ten punkt nie został jeszcze wyjaśniony.

Polska będzie miała czołgi pochodzenia niemieckiego, sowieckiego, amerykańskiego i brytyjskiego

Z drugiej strony, po niedawnym zakupie w Polsce 250 czołgów M-1 Abrams, ten kraj Będą to tylko czołgi amerykańskie, niemieckie czołgi Leopard 2 (już w służbie), radzieckie czołgi T-72 i brytyjskie czołgi Challenger 2. Żadna inna armia nie ma takich czołgów. Dużo pracy będzie czekało na kierowników logistyki polskiej armii, aby zdobyć części zamienne.

Charakterystyka Challengera2

Challenger 2 to doskonały czołg bojowy używany tylko przez dwa kraje: Wielką Brytanię i Oman. Posiada działo gwintowane L30A1 kal. 120 mm, waży 62,5 tony i może osiągnąć prędkość do 59 km/h (czyli wolniej niż jej niemieckie i amerykańskie odpowiedniki, odpowiednio Leopard 2 i Abrams).

Challenger 2 i Abrams to jedyne czołgi, które używają pancerza Sopom.Jego skład do dziś pozostaje dobrze zachowaną tajemnicą. Brytyjczycy używali go w wojnie w Iraku Jak dotąd nie zgłoszono żadnych ofiar ostrzału wroga (Był tylko jeden przypadkowy strzał innego Challengera 2, który zniszczył czołg tego samego typu). Armia brytyjska otrzymała 386 czołgów tego typu, z których 227 jest nadal w służbie.

Zdjęcia: Armia Brytyjska.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.