Planują zabrać kopalnie lodu na Księżyc w celu wydobycia zasobów

Zdjęcia i RT

NASA ogłosiła w środę, że pod koniec przyszłego roku przeprowadzi eksperyment wydobywania lodu na południowym biegunie Księżyca.

Misja skieruje się do wysokiego punktu w pobliżu krateru Shackleton, obszaru, w którym naukowcy i inżynierowie NASA uważają, że pod powierzchnią może znajdować się lód.

Ten obszar, który był badany przez kilka miesięcy, otrzymuje wystarczającą ilość światła słonecznego, aby zasilić lądownik na misję trwającą około 10 dni, zapewniając jednocześnie dobrą linię widzenia na Ziemię w celu komunikacji.

Będzie to pierwszy raz, kiedy na Księżycu poszukuje się i wydobywa zasoby, które mogą pomóc NASA w ustanowieniu „silnej, długoterminowej obecności w kosmosie”, szczególnie w przypadku nadchodzących misji Artemis.

NASA powiedziała, że ​​ten obszar i towarzyszące mu warunki dają „najlepszą szansę” na udowodnienie, że wszystkie trzy technologie na pokładzie następnego robota lądującego działają.

PRIME-1

Eksperyment Eksploracji Lodu Zasobów Polarnych-1 (PRIME-1); sieć komunikacyjna 4G/LTE opracowana przez Nokia of America Corporation; oraz Micro-Nova, rozkładany robot samowyładowczy opracowany przez Intuitive Machines.

„PRIME-1 jest na stałe przymocowany do sondy Nova-C Intuitive Machines, a znalezienie miejsca lądowania, w którym moglibyśmy wykryć lód w odległości jednego metra od powierzchni, było trudne” – powiedział Jackie Quinn, kierownik projektu PRIME-1 w NASA. Centrum Kosmiczne im. Kennedy’ego na Florydzie.

Po wylądowaniu na Księżycu wiertło PRIME-1, znane jako „Regolith Ice Drill for Exploring New Terrains” (TRIDENT), spróbuje wykonać wiercenie na głębokość do jednego metra, wydobyć ziemię księżycową (regolit) i zdeponować ją w powierzchni do analizy wody.

Drugi instrument PRIME-1, Lunar Operations Mass Spectrometer (MSolo), mierzy lotne gazy, które są łatwo uwalniane z przewierconego materiału TRIDENT.

Podczas gdy PRIME-1 będzie badać zasoby pod powierzchnią Księżyca, Nokia poświęci się testowaniu swojej solidnej sieci 4G/LTE w kosmosie.

księżycowy fokus

Mały łazik opracowany przez Lunar Outpost wyruszy ponad milę od lądownika Nova-C i przetestuje sieć bezprzewodową Nokia z różnych odległości.

Statek będzie komunikował się ze stacją bazową na Nova-C, a sonda prześle dane z powrotem na Ziemię.

Jeśli misja się powiedzie, może „utorować drogę dla komercyjnej sieci 4G/LTE” na powierzchni Księżyca, w tym wideo HD między astronautami, stacjami bazowymi, pojazdami, stacjami bazowymi i innymi, zauważyła NASA.

„Te wczesne demonstracje technologii wykorzystują innowacyjne partnerstwa, aby zapewnić wgląd w proces i eksplorację powierzchni Księżyca” – powiedziała Nikki Werkheiser, dyrektor ds. dojrzałości technologii w NASA Space Technology Mission Directorate (STMD).

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

„Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *