PlayStation 5 nadal bije rekordy; Sprzedaje się szybciej niż PS4, wynika z badań rynkowych

Dobre wieści dla Sony i PlayStation! (mniej więcej). Matt Piscatella, doświadczony analityk w firmie statystycznej Circana, ujawnił dziś rano Dane dotyczące sprzedaży w branży gier wideo Odpowiada marzec i okazuje się, że PlayStation 5 było Najlepiej sprzedająca się konsola w Ameryce W tym okresie był też najlepiej sprzedającym się do tej pory w 2023 roku w tym samym kraju. Co więcej, DualSense jest również najbardziej pożądanym akcesorium.

Powyższe jest niezwykłe nie tylko na poziomie konkurencyjnym, ale na poziomie historycznym, ponieważ okazuje się, że liczby, które pokazuje PlayStation 5, pokazują, że sprzedaje się lepiej niż PlayStation 4. Innymi słowy, Konsola sprzedaje się szybciej niż jej siostra z poprzedniej generacjii że początek był powolny z powodu niedoborów składników i pandemii. suma, PS4 sprzedało się w 117 milionach egzemplarzy.

„Wzrost wydatków na PlayStation 5 po raz kolejny wpłynął na przychody ze sprzętu w marcu (ogółem). PlayStation 5 była najlepiej sprzedającą się platformą sprzętową pod względem jednostek i dolarów w okresie od marca do 2023 roku. Sprzedaż konsoli PlayStation 5 przewyższyła obecnie PlayStation 4 w analogicznym czasie (29 miesięcy na rynku). „

W ogólnych warunkach, To był dobry miesiąc pod względem sprzedaży sprzętu. Rzeczywiście, tak było Drugi najlepszy marzec w historii USA. Zła wiadomość jest taka, że ​​sprzedaż gier była stosunkowo niska. Należy również zauważyć, że, jak na ironię, liczby te grają na niekorzyść Sony, jeśli chodzi o obronę swojej pozycji przed organami regulacyjnymi, ponieważ osłabia to umyślną postawę kruchości wobec Microsoftu, który zamierza kupić Activision, aby konkurować o więcej. Na równi z japońską firmą.

Ile sprzedano konsol PS5 i Xbox Series

według VGChartzDo 19 kwietnia br. była wyprzedana 34,49 mln konsol PlayStation 5 w porównaniu z 20,97 mln konsol Xbox Series i 123,32 miliona systemów Nintendo Switch.

Należy zauważyć, że w tym momencie widać bardzo rozbieżną strategię między trzema markami, ponieważ Sony nadal stawia na sprzedaż konsol PS5, podczas gdy Microsoft przoduje w usługach takich jak Xbox Game Pass i granie w chmurze. A Nintendo inwestuje w innowacje i długowieczność.

Zobacz wszystkie komentarze na https://www.3djuegos.lat

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *