PlayStation 5 oferuje Hi-Fi RUSH i więcej gier, które nie są już dostępne wyłącznie na Xbox

PlayStation 5 oferuje Hi-Fi RUSH i więcej gier, które nie są już dostępne wyłącznie na Xbox
W tej chwili Xbox planuje wypuścić tylko cztery ekskluzywne gry na inne konsole i czeka na rozwój sytuacji. (X-Box)

Xbox potwierdził listę gier, które nie będą już dostępne na jego konsolach i trafią na inne platformy, PlayStation i Nintendo, w ramach strategii, poprzez którą firma stara się poszerzać zasięg swoich gier wideo.

Najbardziej znaną z nich jest gra Hi-Fi RUSH, która ukaże się na PlayStation 5. Potem była to jedna z niespodzianek roku 2023 i jedna z najważniejszych ekskluzywności dla konsol Microsoftu ze względu na nowoczesność wyglądu i koncepcji wizualnej gry.

W sumie są cztery gry, a Xbox jeszcze nie potwierdził, że lista będzie się powiększaćale według Phila Spencera, dyrektora generalnego Microsoft Gaming, mogą nie być jedyni, ponieważ chcą teraz wiedzieć, jak działa ta pierwsza selekcja i w ten sposób określić, jakiego rodzaju tytuły mogą nadal przenosić ze swoich konsol na inne urządzenia.

15 lutego liderzy Xbox opublikowali podcast zapowiadający przyszłą strategię firmy, Jej najbardziej charakterystyczną cechą był pomysł rozszerzenia swoich ekskluzywnych gier na inne konkurencyjne konsole.

W tej chwili Xbox planuje wypuścić tylko cztery ekskluzywne gry na inne konsole i czeka na rozwój sytuacji. (X-Box)

Kilka dni później potwierdzono listę czterech gier, które ukażą się w nadchodzących dniach i wszystkie pojawią się w pierwszej połowie roku. Oto lista:

Gra została stworzona przez Obsidian Entertainment i uznana w 2023 roku za jedną z najlepszych graficznych przygodówek, opowiadającą historię malarza w średniowieczu. Gra będzie dostępna na PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch od 22 lutego.

Jeden z najlepszych ekskluzywnych Xboxów roku 2023 i jedno z pierwszych świetnych dzieł Tango Gameworks, studia będącego częścią Bethesdy, odkąd Microsoft kupił tę firmę. Koncepcja polega na przejściu szeregu platform i zmierzeniu się z wrogami w rytm muzyki za pomocą zsynchronizowanych ruchów.

Premiera na PlayStation 5 już 19 marca Przedsprzedaż cyfrowa rozpocznie się 22 lutego.

Kolejna gra stworzona przez Obsidian Entertainment. Jest to kooperacyjna przygoda survivalowa, która dotarła do ponad 20 milionów użytkowników, w której gracz będzie miniaturowym dzieckiem, które przetrwa niebezpieczeństwa w swoim domowym ogrodzie, więc istnieje zarządzanie zasobami i mechanika walki.

Premiera odbędzie się 16 kwietnia na PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch. Dodatkowo dostępna będzie funkcja cross-play na Xbox, PlayStation, Nintendo Switch i PC.

To gra przygodowa z otwartym światem od studia Rare, która ukaże się na PlayStation 5 30 kwietnia Od 22 lutego będzie można go dodać do swojej listy życzeń.

Tytuł ten polega na przeżywaniu przygód grupy piratów, żeglowaniu z przyjaciółmi i wykonywaniu zadań. Na Xboksie i PC istnieje społeczność licząca 35 milionów użytkowników.

W tej chwili Xbox planuje wypuścić tylko cztery ekskluzywne gry na inne konsole i czeka na rozwój sytuacji. (X-Box)

Wśród wszystkich ogłoszeń firmy w ostatnich dniach Phil Spencer poruszył temat, który stale budzi niepokój użytkowników: gry fizyczne. Ten format staje się coraz rzadszy, a konsole takie jak Xbox Series S wydają się narażać go na większe ryzyko.

Jednak dyrektor generalny Microsoft Gaming powiedział o tym dziennikarzowi Stephenowi Totilo Zakończenie tego modelu nie jest w ich planach, choć jest on coraz trudniejszy do utrzymania. „Obsługujemy format fizyczny, ale nie musimy go promować nieproporcjonalnie do zapotrzebowania klientów” – powiedział menadżer.

Według Spencera, Konsole do gier wideo to dziś jedyne urządzenia, które nadal korzystają z napędów dyskowych. Stanowi to problem, ponieważ produkuje je mniej producentów, co zwiększa ich koszt.

Choć „większość” graczy „kupuje tytuły w wersji cyfrowej”, uważa, że ​​pozbycie się fizycznej formy „nie jest dla nas sprawą strategiczną”.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *