Po 20 latach Argentyna i Brazylia spotykają się ponownie

Argentyńska siatkarka mężczyzn zakwalifikowała się we wtorek do ćwierćfinału mistrzostw świata w Polsce i Słowenii, po 20 latach, po pokonaniu Serbii 3:0. W częściach 25-23, 25-21 i 25-23. Drużyna prowadzona przez Marcelo Mendesa, brązowego medalistę Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020, weszła do pierwszej ósemki na Mistrzostwach Świata 20 lat później, odnosząc duże zwycięstwo w Gliwicach.

Reprezentacja zagra ponownie w czwartek o 12:30 z Brazylią, który później pokonał Iran 3-0, 25-17, 25-22 i 25-23. W ten sposób, wraz z klasyfikacją Brazylii, zostanie wznowiona klasyczna południowoamerykańska wersja ostatnich igrzysk olimpijskich, które zakończyły się brązowym medalem Argentyny.

Dwadzieścia lat później

Z mieszanym składem ośmiu graczy, którzy brali udział w historycznym zwycięstwie w Japonii i sześciu juniorów w Mistrzostwach Świata Seniorów, Argentyna po 20 latach ponownie zakwalifikowała się do ćwierćfinału Pucharu Świata.

Ostatni raz był w edycji, która odbyła się w naszym kraju w 2002 roku i zespół zajął szóste miejsce.

A mecze ćwierćfinałowe charakteryzują te krzyżówki: Włochy, Francja, Słowenia i Ukraina w czwartek otworzą się dziś meczem Argentyna-Brazylia, a druga runda będzie dla ostatniego dwukrotnego mistrza Polski, który zmierzyć się ze Stanami Zjednoczonymi.

W dwunastu występach na mundialu tylko Argentyna zdołała wspiąć się na podium w rozgrywanym w naszym kraju mundialu w 1982 roku i zajęła 15. miejsce w ostatnich finałach mundialu we Włoszech i Bułgarii w 2018 roku, kiedy drużyna była prowadzona przez Giulio. Velasco.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.