Po napięciach politycznych reprezentacja Polski udaje się do Kataru w towarzystwie samolotów wojskowych

Po napięciach politycznych reprezentacja Polski udaje się do Kataru w towarzystwie samolotów wojskowych

Wpisałem Sporty On

Warszawa, Polska.- Stopniowo narodowe drużyny piłkarskie, które wezmą udział w Puchar Świata w Katarze 2022 Dotarli do siedziby Pucharu Świata. Inne zespoły już rozpoczęły swoją podróż, ale niewiele przyciągnęło tyle uwagi, co Polskaze względu na szczególne okoliczności Do południowej granicy jej kraju towarzyszył jej wojskowy samolot F16 Ze względu na napięcia polityczne, które miały miejsce w ostatnich dniach.

Za pośrednictwem oficjalnego konta Świergot, Reprezentacja Polski Uświadomił to sobie na filmie z początku swojej podróży. „F16 zabrały nas na południową granicę Polski! Dziękuję i pozdrawiam, piloci!” Oni napisali. Co więcej, Polski Minister Obrony Narodowej Mariusza Błaszczaka Potwierdził tę informację także na swoim koncie na Twitterze. Minister napisał: „Nasi zawodnicy jadą na mundial do Kataru. Do granicy towarzyszą im polskie samoloty F-16. Powodzenia!”

W ostatnich dniach świat dowiedział się o uderzeniu rosyjskiej rakiety w miasto na pograniczu ukraińsko-polskim. Z pierwszych doniesień szybko wynikało, że mógł to być celowy atak Rosji na polskie państwo członkowskie UE. Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO); Władze rosyjskie zaprzeczyły jednak jakiemukolwiek atakowi i stwierdziły, że jest to jedna z ich broni.

Po dniach napięć politycznych Prezydent RP, Andrzeja DudyWyjaśnił, że rakiety zostałyby wystrzelone wcześniej Ukraińska obrona powietrznaZmniejsza to obawy o możliwość eskalacji konfliktu. Ze swojej strony NATO uznało, że incydent nie miał charakteru ataku, co pomogło uspokoić sytuację w Europie, pomimo towarzyszenia polskiej drużynie w podróży w ramach środków ostrożności.

Źródło: Twitter @LaczyNasPilka

drużyna piłki nożnej Polska W ciągu najbliższych kilku godzin przybędzie na teren Pucharu Świata, aby się przygotować Po raz pierwszy wystąpił 22 listopada przeciwko Meksykowi w Doha. Zmierzy się z tym później Królestwo Arabii Saudyjskiej w Al-Rayyan 26 listopada i zakończy swój udział 30 listopada w Doha w zamian za opcję Argentyna. Będzie to już dziewiąty udział polskiej reprezentacji w turnieju, w którym najlepsze wyniki osiągnęła w Niemczech w 1974 r. i Hiszpanii w 1982 r., gdzie zajęła trzecie miejsce.

Źródło: Trybuna i Twitter @LaczyNasPilka

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *