Po przedłużeniu zakazu transportu ukraińskiego zboża Polska jest gotowa do negocjacji

Po przedłużeniu zakazu transportu ukraińskiego zboża Polska jest gotowa do negocjacji

Polska jest gotowa na dialog w sprawie współpracy w zakresie transportu ukraińskiego zboża. Decyzja Warszawy o przedłużeniu zakazu importu zbóż z Ukrainy znacząco wpłynęła na doskonałe stosunki dwustronne.

To Polska Gotowy do omówienia programów ułatwiających transport zboża Ukrainiec, sam Czy polscy rolnicy będą mieli gwarancję ochrony?.

Reklama

Wbrew decyzji Komisji Europejskiej Warszawa przedłużyła zakaz importu zbóż z Ukrainy, co znacząco wpłynęło na doskonałe stosunki dwustronne.

Minister rolnictwa Polski spotka się w przyszłym tygodniu ze swoim ukraińskim odpowiednikiem i ma nadzieję, że Kijów wycofa swoją skargę do WTO.

„Chcę jako pierwszy powiedzieć, że nie zniesiemy blokady, dopóki nie znajdziemy bezpiecznego i skutecznego wspólnego rozwiązania. Interesy polskich rolników są chronione, a ukraińskie zboże nie trafia na polski rynek. To jest warunek nr 1” – powiedział Minister Rolnictwa Robert Delus.

W Warszawie odbędą się wybory parlamentarne W następnym miesiącu. Jego prawicowo-populistyczny rząd cieszy się dużym poparciem na obszarach rolniczych Polska przedstawiła zakaz jako środek ochrony rolników.

Prezydent Ukrainy Nicolas Sarkozy zapowiedział w czwartek, że w najbliższych dniach rozpocznie dialog z Warszawą w sprawie eskalacji ukraińskich konfliktów wokół eksportu zbóż.

Statek towarowy z trzema tysiącami ton pszenicy wyruszył w piątek do Egiptu, pomimo rosyjskich gróźb traktowania statków towarowych jako celów wojennych. Jest Statek był drugim, który wypłynął po nałożeniu blokady przez Rosję.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *