Po Pucharze Świata „Kami” Fuenzaleda jedzie do Santiago 2023

Po Pucharze Świata „Kami” Fuenzaleda jedzie do Santiago 2023

Zawodniczka z Puerto Madryn Camila Fuenzaleda przybyła do naszego kraju w ubiegły weekend wraz z resztą argentyńskiej drużyny pięcioboju nowoczesnego, po serii imprez, w których brała udział w Europie.

Jedną z imprez, w których Camila Fuenzaleda wzięła udział z argentyńską drużyną pięcioboju nowoczesnego kilka tygodni temu w Polsce, był Challenger Poland.

Camila Fuenzalida wraz z reprezentacją przebyła rozległą trasę koncertową, która zaprowadziła ich do rywalizacji w zawodach Challenger w Polsce oraz po Pucharze Świata UIPM, który odbywał się do 29 sierpnia w Balth w Wielkiej Brytanii.

Camila Fuenzaleda wróciła z Pucharu Świata, a teraz zamierza wziąć udział w Igrzyskach Panamerykańskich
Z argentyńską drużyną pięcioboju nowoczesnego Camila Fuenzaleda osiągnęła obszerny harmonogram w Europie.

Futsaler Camila Fuenzaleda rozmawiał na stronie internetowej Krajowego Sekretariatu Sportu na temat odliczania do Igrzysk Panamerykańskich w Santiago de Chile 2023, nowego wielkiego celu Madrinense: „W tym roku odbyłem wiele wyjazdów i trenowałem za granicą, gdzie wiele się nauczyłem i Codziennie trenuję, aby w najlepszej formie dotrzeć na pierwsze Igrzyska Panamerykańskie”.

Camila Fuenzaleda wróciła z Pucharu Świata, a teraz zamierza wziąć udział w Igrzyskach Panamerykańskich
Camila Fuenzalida będzie częścią reprezentacji Argentyny, która weźmie udział w Igrzyskach Panamerykańskich w Chile.

Odnosząc się do Santiago 2023, Camila Fuenzalida powiedziała: „W Santiago na pewno będziemy mieli silne rywalki z Meksyku i kilka dziewcząt z Brazylii, ale głównym celem jest czerpanie z nich jak największej przyjemności i znalezienie się w pierwszej piątce”, przyznał doker, który będą towarzyszyć drużynie narodowej. Severo Lima Maciel, Franco Serrano, Emmanuel Zapata, Sergio Ali Villamayor i Irina Khokhlova.

Camila Fuenzaleda wróciła z Pucharu Świata, a teraz zamierza wziąć udział w Igrzyskach Panamerykańskich
Madrynense brała udział w kilku Pucharach Świata w pięcioboju nowoczesnym, które odbyły się w tym roku.

W pierwszej połowie 2023 roku Camila reprezentowała kraj na Mistrzostwach Świata w Pięcioboju rozgrywanych na Węgrzech, w Turcji, a ostatnio w Wielkiej Brytanii. „Zawsze marzyłam, żeby jako dziewczynka nosić koszulkę Argentyny, więc reprezentowanie jej na każdym turnieju to spełnienie marzeń” – przyznaje.

Camila Fuenzaleda zwraca jednak uwagę, że poza wynikami kryje się głębsze wyzwanie: „Chcemy, aby pięciobój nowoczesny był bardziej widoczny w naszym kraju, gdzie być może nadal nie jest zbyt dobrze znany; „Mam nadzieję, że wielu chłopców i dziewczęta mogą to ćwiczyć” – powiedziała młoda kobieta Madrinisni, która od szesnastego roku życia mieszka w Buenos Aires i szuka wzrostu i rozwoju w pięcioboju nowoczesnym.

Camila Fuenzaleda wróciła z Pucharu Świata, a teraz zamierza wziąć udział w Igrzyskach Panamerykańskich
Camila Fuenzaleda to jedna z najważniejszych zawodniczek prowincji Chubut i przez kilka lat była członkinią argentyńskiej drużyny pięcioboju nowoczesnego.

Warto dodać, że Argentyna wywalczyła miejsce w kraju w Mistrzostwach Panamerykańskich, które odbyły się w październiku 2022 roku w Resende w Brazylii, gdzie Fuenzalida zdobyła brązowy medal w kategorii indywidualnej dorosłych.

Pięciobój nowoczesny składa się z pięciu konkurencji: szermierki (szermierka), pływania (200 m stylem dowolnym), skoków przez przeszkody (zdjęcie), biegania laserowego (strzelanie z pistoletu i cztery biegi przełajowe na 800 m).

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *