Po Ukrainie Polska ostrzega, że ​​kolejne „ofiary” Rosji znajdują się na Kaukazie i w Azji Środkowej

Po Ukrainie Polska ostrzega, że ​​kolejne „ofiary” Rosji znajdują się na Kaukazie i w Azji Środkowej
16.01.2024 16 stycznia 2024, Davos, Szwajcaria: Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, po prawej, podczas dwustronnego spotkania z prezydentem Polski Andrzejem Dudą, po lewej, na marginesie Światowego Forum Ekonomicznego, 16 stycznia 2024 r. Polityka Europa Prasa/Komunikacja/Prezydentura Ukrainy/ukraińska

Prezydent Polski Andrzej Duda ostrzegł w czwartek, że jeśli wojna na Ukrainie nie zostanie wygrana, kolejne „ofiary” Rosji będą w Europie Wschodniej, na Kaukazie i w Azji Środkowej, dlatego nalegał na dalsze dozbrajanie sił ukraińskich. Wzmocnić swoją pozycję w obliczu ewentualnych negocjacji. „Rosja nie poprzestanie na Ukrainie. Inne kraje Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Środkowej mogą być jej kolejnymi ofiarami (…) Jeśli Rosja wygra tę wojnę, zaatakuje następny kraj, tak działa rosyjski imperializm”. Duda ostrzegał na spotkaniu na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. „Musimy pamiętać, że Ukraina nie tylko walczy o swoją suwerenność, ale także broni naszych wartości demokratycznych i nie wolno nam o tym zapominać. Wojna na Ukrainie ma znaczenie symboliczne” – podkreślił Duda, podała agencja Ukrinform. Dla Dudy zwycięstwo Rosji byłoby sygnałem dla świata, że ​​Zachód może zostać zaatakowany. Ostrzegł tym samym przed „sojuszem diabła”, który jest gotowy nie tylko wspierać prezydenta Rosji Władimira Putina, ale także współpracować w działaniach zagrażających „porządkowi międzynarodowemu”. Duda ostrzegł także, że zmęczenie, jakie wojna powoduje wśród partnerów Q, jest przesłaniem, które Kreml chce usłyszeć, mając nadzieję, że będzie to pierwszy krok Zachodu w stronę poparcia Ukrainy i ostatecznie nakłonienia do rozmów. Ze względu na możliwość porozumienia Duda nalegał, aby Ukraińcy sami ustalili warunki prowadzenia negocjacji. „Powinni decydować o swojej przyszłości i nikt z zewnątrz nie powinien tego robić w imieniu Ukrainy czy zamiast niej” – podsumował.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *