Po utracie kontaktu z helikopterem NASA wstrzymuje całą misję na Marsa

Po utracie kontaktu z helikopterem NASA wstrzymuje całą misję na Marsa
spryt Satelity NASA na Czerwonej Planecie od ponad roku.”/>
Powiększenie / NASA Mars spryt Helikopter przelatujący nad czerwoną planetą od ponad roku.

NASA

Lot na innym świecie jest jednym z największych wyczynów lotów kosmicznych w ostatniej dekadzie. Od czasu swojego pierwszego krótkiego skoku 19 kwietnia 2021 r. Mars spryt Helikopter wykonał później dodatkowe 27 lotów, pokonując prawie 7 kilometrów po powierzchni Czerwonej Planety i zbadany przez NASA. wytrwałość wędrowiec. Przekroczyła oczekiwania i nadzieje swoich naukowców i inżynierów.

Ale ostatnio zrobotyzowany mikrohelikopter miał problemy z kurzem gromadzącym się na jego panelach słonecznych, NASA mówi. Pył ten zmniejsza zdolność pojazdu do ładowania sześciu akumulatorów litowo-jonowych. I tak jak helikopter potrzebuje całej energii słonecznej, jaką może uzyskać, północna półkula Marsa zbliża się do zimy, która nadejdzie za nieco ponad dwa miesiące.

Z powodu tych problemów z baterią zespół kontrolerów lotu helikoptera w Laboratorium Napędu Odrzutowego NASA stracił kontakt ze śmigłowcem 3 maja. Uważnie monitorowali stan swojego małego statku kosmicznego, zwłaszcza stan jego baterii. Po utracie kontaktu inżynierowie doszli do wniosku, że sprytProgramowalna w domenie macierz bramek — zasadniczo komputer pokładowy — przeszła w tryb wyłączenia z powodu braku zasilania. W takiej sytuacji prawie cała elektronika na pokładzie helikoptera została wyłączona, aby chronić go przed zimnymi nocnymi temperaturami, znacznie przekraczającymi 100 stopni Fahrenheita poniżej zera. Obejmuje to zegar wewnętrzny.

Mając takie działające założenie, inżynierowie na ziemi podjęli niezwykły krok, by uratować swój dzielny helikopter. spryt Wylądował na Marsie w lutym 2021 roku jako mały składnik na znacznie większym Marsie wytrwałość Rover, który używa go jako mostu do komunikacji z Ziemią. Po zamknięciu go na początku tego miesiąca inżynierowie dowiedzieli się, kiedy wzeszło słońce i sprytŁadowanie akumulatorów zaczęło się ładować, spróbuje połączyć się z pobliskim łazikiem. Tylko dlatego, że jego wewnętrzny zegar został zresetowany i kiedy spryt Spróbuj zadzwonić wytrwałośćŁazik nie chce słuchać.

Dlatego zespół inżynierów zamówił wytrwałość Aby przerwać całą swoją bieżącą działalność naukową na cały dzień, siedzieć tam i uważnie słuchać sprytwezwanie. Znaczenie tego jest takie, że śmigłowiec początkowo był postrzegany jako dodatkowa demonstracja techniczna. Niektórzy członkowie ekipy kierującej łazikami nie chcieli podejmować dodatkowego ryzyka wniesienia go do środka spryt Przed siebie. Śmigłowiec miał wykonać pięć lotów testowych w ciągu 30 dni, a następnie zostać zepchnięty na bok. Teraz cała misja na Marsa została zawieszona, po prawie 13 miesiącach sprytPierwsza podróż z nadzieją na uratowanie małego samochodu.

Cóż, na szczęście spryt Zadzwoń do domu po około 24 godzinach. Według NASA korelacja była stabilna, a panel słoneczny był w stanie naładować swoje baterie na poziomie 41 procent. Inżynierowie mówią, że mają nadzieję na wznowienie pracy sprytKampania lotowa w ciągu najbliższych kilku dni, po pełnym naładowaniu akumulatorów śmigłowca.

Niestety może to być początek końca śmigłowca, który znacznie przekroczył wszelkie oczekiwania. Inżynierowie NASA musieli podjąć dość drastyczne kroki, aby go zachować sprytładowanie baterii. Na przykład teraz kazali, aby grzejniki helikoptera włączały się tylko wtedy, gdy temperatura akumulatora spadnie do -40 stopni, czyli znacznie chłodniej niż poprzednio 5 stopni Fahrenheita. Nie wiadomo, ile gotowych podzespołów kosztowałoby samochód bez tego dodatkowego ogrzewania podczas zimnych marsjańskich nocy.

Wraz z nasileniem się zimy Mars będzie coraz zimniejszy i ciemniejszy w ciągu najbliższych 10 tygodni.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.