„Jeśli tak dalej będzie, musimy wymyślić radykalne rozwiązania” – powiedział Terlik, podkreślając, że „Brytyjczycy udowodnili, że dyktatura brukselskiej biurokracji nie jest dla nich i odeszli”, według agencji Bloomberg.
Jednak zarówno ustawodawca, jak i rzecznik rządu, Peter Muller, byli bardziej skłonni kwestionować niektóre kwestie dotyczące powiązań z mechanizmem regionalnym i odrzucać na razie „radykalne rozwiązania”.
Komisja Europejska zapowiedziała we wtorek, że zwróci się do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z wnioskiem o ukaranie Polski grzywną za nieprzestrzeganie zapobiegawczego zawieszenia systemu dyscyplinarnego, który nakłada na swoich sędziów.
Według regionalnego mechanizmu, który kwestionuje go od czasu uchwalenia go przez premiera Andrzeja Dudę w 2018 r., środek podważa niezależność sądownictwa.
W 2020 r. jednostka terytorialna wytoczyła przeciwko temu krajowi pozew o naruszenie, podnosząc, że przepisy są niezgodne z europejskimi zasadami sprawiedliwości.
JCM / ehl
„Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie.”