Pobyt Polski w UE jest na stole

Polska, Unia Europejska, napięciaWARSZAWA, 9 września (Prince Latina) Dzisiejsza eskalacja napięć między Polską a Unią Europejską rodzi pytania, które mogą doprowadzić do wyjścia tego kraju z grupy społecznej.
Podczas spotkania gospodarczego w Izbie Niższej, szef rządzącej w tej sprawie partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), Ryszard Terlik, wyjaśnił tę możliwość ze względu na opóźnienia w gminnym mechanizmie przesyłania pieniędzy na walkę z Covid-19. .

„Jeśli tak dalej będzie, musimy wymyślić radykalne rozwiązania” – powiedział Terlik, podkreślając, że „Brytyjczycy udowodnili, że dyktatura brukselskiej biurokracji nie jest dla nich i odeszli”, według agencji Bloomberg.

Jednak zarówno ustawodawca, jak i rzecznik rządu, Peter Muller, byli bardziej skłonni kwestionować niektóre kwestie dotyczące powiązań z mechanizmem regionalnym i odrzucać na razie „radykalne rozwiązania”.

Komisja Europejska zapowiedziała we wtorek, że zwróci się do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z wnioskiem o ukaranie Polski grzywną za nieprzestrzeganie zapobiegawczego zawieszenia systemu dyscyplinarnego, który nakłada na swoich sędziów.

Według regionalnego mechanizmu, który kwestionuje go od czasu uchwalenia go przez premiera Andrzeja Dudę w 2018 r., środek podważa niezależność sądownictwa.

W 2020 r. jednostka terytorialna wytoczyła przeciwko temu krajowi pozew o naruszenie, podnosząc, że przepisy są niezgodne z europejskimi zasadami sprawiedliwości.

JCM / ehl

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *