Podczas gdy zachodnie Stany Zjednoczone przygotowują się do fali „Omicron”, przywódcy przyjmują podejście leseferyczne | Wiadomości z USA

aW tym miesiącu wysoce transmitowany wariant Omicron zaczął szybować w całym Kolorado, gubernator Jared Polis przyjął ton laissez-faire. Prośba w radiu wywiad Odnosząc się do możliwości ponownego autoryzacji masek w całym stanie, odpowiedział, że przy obecnie powszechnie dostępnych szczepionkach przeciw Covid choroba była „cudowną winą” dla osób nieszczepionych.

Ale pracownicy służby zdrowia w szpitalach w częściach Kolorado Przytłoczeni pacjentami z koronawirusem w ostatnich tygodniach mówią, że przygotowują się na najgorsze.

„W dzisiejszych czasach mamy do czynienia z czymś, co wydaje się być strefą wojny” – powiedziała Stephanie Chrisley, pielęgniarka oddziału intensywnej terapii w szpitalu Longmont United, około 50 mil na północ od Denver. Mówi, że czasami ma za zadanie opiekować się dwukrotnie większą liczbą pacjentów, niż normalnie byłaby odpowiedzialna. Powiedziała, że ​​praca stała się „moralnie frustrująca”.

Szpitale takie jak Chrisley przygotowują się na jeszcze większy wzrost, który narazi na ryzyko najsłabszych mieszkańców. Ponieważ przywódcy stanów w zachodnich Stanach Zjednoczonych stosują leseferystyczne podejście do nowej alternatywy, eksperci obawiają się, że poleganie na samych szczepionkach bez dodatkowych środków ochrony zdrowia publicznego nie wystarczy.

Wskaźniki szczepień w wielu zachodnich stanach są wysokie, przy czym w Oregonie, Kalifornii, Waszyngtonie, Kolorado i Nowym Meksyku zaszczepiono od 60% do 70% populacji (choć niekoniecznie wzmożona). Ale teraz Omicron zmienna dominująca W Stanach Zjednoczonych wydaje się być skuteczniejszy niż poprzednie warianty w zarażaniu nawet dwukrotnych szczepionek.

powiedziała Kirsten Bibbins-Domingo, przewodnicząca Wydziału Epidemiologii i Biostatystyki na Uniwersytecie Kalifornia, San Francisco. „Etos zdrowia publicznego polega na tym, że powinniśmy myśleć kolektywnie”.

W przeciwieństwie do Kolorado, Kalifornia ponownie zatwierdziła maskowanie w pomieszczeniach w całym stanie w ubiegłą środę. Ale państwo do tej pory unikało wydawania nakazów pozostania w domu, z których korzystało Aby zmniejszyć infekcję w grudniu ubiegłego rokuRestauracjom i firmom pozostawiono decyzję, czy ograniczyć usługi. W międzyczasie mieszkańcy musieli indywidualnie ocenić ryzyko związane z jedzeniem poza domem, pójściem na siłownię lub spotkaniem z przyjaciółmi i rodziną.

w Oregonie, Urzędnicy Ostrzegł w tym tygodniu, że zimowy wzrost zepchnie już obciążone systemy szpitalne w całym stanie, a w Nowym Meksyku niektóre szpitale już działały pod „Kryteria kryzysowe„Opieka, ponieważ pacjenci z COVID-19 i innymi dolegliwościami przewyższają liczbę oddziałów ratunkowych i oddziałów intensywnej terapii.

w kontaktach z Zmienna OmikronaRok po tym, jak zachodnie stany stanęły w obliczu niszczycielskiego boomu i jednych z największych przypadków i zgonów w kraju, Pepins Domingo powiedział, że aby przetrwać nadchodzące miesiące, konieczne będą agresywne kampanie szczepień i testów, a także zasady dotyczące ukrywania się. „To nie czas na pozbycie się któregokolwiek z naszych narzędzi” – powiedziała. „Potrzebujemy wszystkich naszych narzędzi, aby utrzymać pod kontrolą podwyższone stany zarówno wariantów Delta, jak i Omicron”.

Dodała, że ​​każdy stan ma „pewne rzeczy, które idą dobrze, a niektóre mogą zrobić lepiej”. Kolorado może rozważyć przywrócenie mandatów dotyczących masek, chociaż dążenie stanu do zapewnienia mieszkańcom bezpłatnych testów jest godne pochwały, zauważył Pepins Domingo.

Kupujący noszą maski w sklepie w Los Angeles.
Kupujący noszą maski w sklepie w Los Angeles. Zdjęcie: Marcio José Sánchez / AP

W Kalifornii silne zasady maskowania prawdopodobnie pomogą powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Jednak szybkie testowanie w domu pozostaje kosztowne i niewygodne, co szkodzi pracownikom o niskich dochodach, którzy są narażeni na kontakt z wirusem i którzy wymagają częstych testów.

Chociaż wydaje się, że szczepionki w podwójnej dawce chronią ludzi przed ciężkimi chorobami i hospitalizacją, pracownicy restauracji, sklepów spożywczych, zakładów przetwórstwa spożywczego i innych miejsc pracy, w których muszą wchodzić w interakcje w bliskim sąsiedztwie z innymi ludźmi, nadal mogą przenosić i przenosić wariant omikronowy na osoby starsze Powiedziała, że ​​krewni cierpią na niedobór odporności.

Poleganie na samych szczepieniach pozostawia również tych, którzy mają trudności z uzyskaniem szczepień lub nie są w stanie ich przyjąć ze względu na wiek lub wcześniejsze schorzenia.

W wielu częściach Kalifornii Kolorado A na szerszym Zachodzie wskaźniki szczepień wśród ludności latynoskiej pozostają w tyle, co według ekspertów jest przynajmniej częściowo spowodowane brakiem świadomości i dostępu. W całej Kalifornii dane wykazały również spowolnienie wskaźnika szczepień wśród najbiedniejszej populacji. Nawet ci, którzy chcą szczepionek, mogą napotkać bariery językowe podczas planowania szczepienia, powiedział Ninz Ponce, profesor zdrowia publicznego UCLA i główny badacz w California Health Interview Survey (CHIS), największej ankiecie zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych. Inni, którzy wykonują wiele prac podczas wykonywania zadań związanych z opieką nad dziećmi, mogą mieć trudności ze znalezieniem czasu wolnego na pierwszą dawkę lub dawkę przypominającą.

Chrisley, pielęgniarka na oddziale intensywnej terapii, powiedziała, że ​​była sfrustrowana stanowiskiem Polis, że nieszczepieni są winni zarażenia wirusem. „Mam trzylatka, którego nie można jeszcze zaszczepić. Mam przyjaciół, którzy leczą się na pewne choroby, co uniemożliwia im szczepienie. Są ludzie, którzy są uczuleni na niektóre szczepionki” – powiedziała. że same szczepionki nie wystarczą, aby chronić wszystkich. Co więcej, powiedziała, szczególnie w sytuacji poważnego niedoboru personelu medycznego, wzrost liczby nieszczepionych pacjentów z Covid-19 w szpitalach oznacza, że ​​pacjenci z innymi chorobami i urazami nie będą mieli dokąd się udać. leczenie — i wszyscy będą cierpieć.

Pielęgniarki w szpitalu Chrisley poprowadziły niedawno wycieczkę do: unia, mówiąc, że ich obciążenie pracą jest niezrównoważone. „To zawsze było trudne zadanie, ale staje się coraz trudniejsze” – powiedziała.

W szpitalu PIH Health Good Samaritan Hospital w Los Angeles Jennifer DeLilly — pielęgniarka chirurgiczna i ortopedyczna — powiedziała, że ​​chociaż scena tej zimy jest bardziej spokojna i kontrolowana niż w zeszłym roku, kiedy Los Angeles cierpiało najgorzej z pandemii. Na zewnątrz urządzono przepełnioną kostnicę, aby przetrzymywać zmarłych, a ona martwi się o nadchodzące miesiące. Powiedziała, że ​​widziała, jak Angelino staje się bardziej pobłażliwy w kwestii dystansu społecznego i ukrywania się, a także porzuca zakrywanie twarzy podczas świątecznych zakupów. Wskaźniki szczepień pozostają w stagnacji. „Ludzie tracili czujność” – powiedziała.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.