Poddaliśmy testowi sztuczną inteligencję najmądrzejszego współczesnego systemu Android

Poddaliśmy testowi sztuczną inteligencję najmądrzejszego współczesnego systemu Android

Telefon Samsung AI testowałem przez kilka dni, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście przydaje się na co dzień.

Po całym roku rozmów o generatywnej sztucznej inteligencji i jej możliwościach, rok 2024 rozpoczął się premierą Samsunga Galaxy S24 i stanowczą deklaracją woli koreańskiej marki, że cała ta sztuczna inteligencja dotrze do telefonów komórkowych.

Od kilku dni testuję sztuczną inteligencję w Galaxy S24 Ultra, szczycie nowej gamy urządzeń Samsunga, szczególnie po to, aby odkryć aspekty życia codziennego, w których szeroko omawiana sztuczna inteligencja byłaby przydatna.

Teksty

Spotkania i rozmowy wideo są powszechne w pracy, szczególnie w mojej, a rozmowy kwalifikacyjne dotyczące konkretnego stanowiska są bardzo częste. Oczywiście fakt, że sztuczna inteligencja pozwala nagrywać te wywiady, a następnie streszczać najważniejsze momenty, jest ogromną pomocą, która zajmuje dużo czasu w pracy. ale co Oprócz nagrywania wywiadów, dokonałem ich transkrypcji, a nawet podsumowałem, Dla mnie to najlepsza wiadomość w historii.

Ale czy to naprawdę działa?

Przeprowadziłem kilka testów tej funkcji w różnych sytuacjach. Jeżeli nagrywany jest pojedynczy rozmówca i Galaxy AI proszony jest o transkrypcję tekstu, zazwyczaj nie ma problemu.

Na przykład, jeśli nagranie zostało wykonane w języku angielskim i poprosisz o transkrypcję na język hiszpański, zapomnij o tym. Zrobił ogromny bałagan i próbował zrozumieć angielski jako hiszpański. Oznacza to, że musisz poprosić sztuczną inteligencję o transkrypcję w języku, w którym się zarejestrowałeś, a następnie ją przetłumaczyć.

W przypadku rozmowy z wieloma prelegentami, takiej jak wywiad czy spotkanie, jest to kwestia szczęścia. Jeśli są dwie osoby, jest to prostsze i chociaż niektóre części wkłada się sobie do ust, jest to niezwykłe i działa dobrze. Przy większej liczbie osób też nie narzekam zbytnio, ale nie można mu ufać w 100%.

Ponadto całą tę transkrypcję wykonaną w ciągu kilku sekund można również podsumować w kilku akapitach, a kolejną rzeczą, która nie robi nic złego, jest podkreślanie najistotniejszych punktów. Oczywiście podsumowanie jest dość długie.

Kiedy maszyna naprawdę się psuje, dzieje się tak podczas mieszania języków. Nagrałem wywiad po koreańsku i angielsku i poprosiłem o transkrypcję na angielski, dzięki czemu zrozumiałem całe przemówienie, niezależnie od tego, w jakim języku się mówiło, jak ktoś mówiący po angielsku. To był najcięższy test i wcale nie poszło mu źle.

Podsumowanie lokalizacji i wiadomości

Aby rozpoznać wykorzystanie sztucznej inteligencji, Samsung zintegrował małą ikonę z trzema gwiazdkami, która często pojawia się, tak jakbyś przeglądał Internet. Na pasku nawigacyjnym, pośrodku, po kliknięciu tych gwiazdek Możliwe jest podsumowanie lub tłumaczenie przeglądanej witryny

W przypadku tłumaczeń sprawdza się to bardzo dobrze np. czytanie wiadomości w innych językach, które chcesz przetłumaczyć. Robiąc to za pomocą strony internetowej (próbowałem skorzystać ze strony internetowej poświęconej podróżom), niektórych części nie udało mi się przetłumaczyć, ale jest to mniej powszechne użycie i problem został rozwiązany, próbując ponownie przetłumaczyć.

W przypadku podsumowania praktyczne jest na przykład umieszczenie długiego tekstu zawierającego warunki korzystania z usługi, chociaż podsumowanie jest równie trudne do odczytania. W przypadku stron podsumowujących, jeśli jest to wiadomość, zawsze lepiej jest przeczytać ją w całości, ale może to być również bardzo praktyczne, na przykład jeśli jest to opracowanie lub raport o określonej objętości i jeśli zostało wcześniej przetłumaczone, streszczenie pojawi się w języku hiszpańskim.

Te same małe gwiazdki pojawiają się celowo w innych aplikacjach, takich jak poczta e-mail lub komunikatory, takie jak WhatsApp Tłumacz litery i pomagaj w zakresie stylu i ortografii.

Wypróbowałem to z Google Email i ciekawe jest, jak zmienia wiadomość w zależności od stylu, będąc bardziej formalnym, nieformalnym lub dostosowanym do mediów społecznościowych. Bardzo przydatne. Jak czarodziej, który nigdy nie boli.

Koło badawcze

Kolejną przydatną czynnością podczas przeglądania Internetu dzięki współpracy Google i Samsunga jest Koło badawcze, nowe narzędzie wyszukiwania wizualnego. To tak proste, jak przytrzymanie środkowego przycisku, co aktywuje wyszukiwarkę Google, więc teraz i Ty możesz to zrobić Możesz wskazać obiekt i dzięki temu łatwo zlokalizować go w sieci.

Używałem go w sieciach, na przykład do wyszukiwania elementu garderoby, który przykuł moją uwagę, na stronach internetowych, w witrynach lub na moich własnych zdjęciach, w wyniku czego powstał rodzaj Obiektywu Google, który szybko wyszukuje podobne wyniki w Google. Oczywiście ktoś musiał wcześniej przesłać podobne zdjęcie, aby móc znaleźć dopasowania.

Jest to przydatne do lokalizowania niektórych miejsc, ponieważ robi to bardzo dobrze, lub uważam, że jest praktyczne w przypadku odzieży, a nawet wystroju wnętrz: widzisz coś, co Ci się podoba, a Google jest odpowiedzialny za wskazanie Ci, gdzie to kupić. Ale ogólnie rzecz biorąc, nie jest to coś, czego będę używać zbyt często.

Przetłumacz rozmowę

To, że mogę do kogoś zadzwonić, mimo że mówię w dwóch różnych językach i że mogę ze sobą rozmawiać, wydaje mi się ogromnym postępem i zaletą Samsunga. System ten jest łatwy w użyciu, ale trzeba wiedzieć z wyprzedzeniem, że będziesz dzwonić do kogoś w innym języku, aby go skonfigurować, a drugi mówca również otrzyma wiadomość z ostrzeżeniem, że zostanie przetłumaczony.

Ponadto, aby korzystać z tego narzędzia, potrzebne jest połączenie z Internetem, dlatego należy to wziąć pod uwagę.

Podczas rozmowy krótkie zdania są tłumaczone dość dobrze. Te dłuższe i bardziej skomplikowane już nie bardzo. Ale przy całej tej sztucznej inteligencji chodzi o korzystanie z usługi i jej ulepszanie, dzięki czemu teraz prostą rozmowę można doskonale zapamiętać.

Ulepszone obrazy

Kolejnym działem korzystającym ze sztucznej inteligencji jest oczywiście dział fotografii. Po zrobieniu zdjęcia i kliknięciu Edytuj pojawiają się słynne trzy małe gwiazdki, które ułatwiają zadanie.

W tym przypadku, Zadaniem sztucznej inteligencji jest zasadniczo wypełnianie luk pozostawionych pustych po obróceniu obrazu lub zmianie obiektu Z jednego miejsca do drugiego lub w rozmiarze. On pracuje? To zależy. Wypełnianie obróconych obrazów prawie zawsze zaskakiwało mnie na lepsze, podczas gdy wypełnienia wykonywane podczas przesuwania obiektu są zawsze bardziej skomplikowane i czasami powodują dziwne rzeczy, choć innym razem również zaskakują mnie na lepsze.

Przykładowo na tym zdjęciu Złotego Mostu Samsung wymyślił sporą jego część i robi to w bardzo przyzwoity sposób.

Podobnie mamy do czynienia z jednym z najlepszych obecnie urządzeń z Androidem, jeśli nie najlepszym, więc same aparaty również działają bardzo dobrze bez konieczności korzystania z AI (patrz to zdjęcie księżyca), co w moim przypadku było tym bardziej . Czasami, zwłaszcza gdy się kłócimy.

Czy sztuczna inteligencja się opłaca?

Cóż, choć są funkcje, które z biegiem czasu z pewnością będą udoskonalane, większość propozycji Samsunga ma pewną użyteczność, która jest bardzo ceniona w codziennej pracy. On zasługuje? Tak.

Ciekawie będzie zobaczyć, w jaki sposób te gadżety, które obecnie znajdują się jedynie w czołówce oferty koreańskiej firmy, zaczną być wykorzystywane podczas premiery telefonów budżetowych. Stopniowa demokratyzacja tej technologii bez konieczności płacenia więcej niż 1000 euro.

You May Also Like

About the Author: Randolph Feron

"Amatorski praktykujący muzykę. Wieloletni przedsiębiorca. Odkrywca. Miłośnik podróży. Nieskrępowany badacz telewizji."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *