Podjęcie pierwszego kroku w kierunku liberalizacji pigułki „dzień po” bez recepty od 15 roku życia

Podjęcie pierwszego kroku w kierunku liberalizacji pigułki „dzień po” bez recepty od 15 roku życia

Zaczęto spełniać antyżyciowe obietnice różnych polskich partii sprzeciwiających się poprzedniemu rządowi. Izba niższa polskiego parlamentu przyjęła w czwartek reformę prawa gwarantującą dostęp Bez recepty pigułka dzień poZgodnie z obietnicą złożoną przez premiera Donalda Tuska po objęciu rządu w styczniu.

Teraz, po zatwierdzeniu przez Senat, propozycja przechodzi do przodu Za przyjęciem uchwały oddano 224 głosy, przy 196 przeciw Jak podaje agencja PAP, nikt nie głosował. Proponuje, aby dziewczęta powyżej 15. roku życia miały dostęp do pigułek w aptekach, co stanowi odwrócenie zaostrzeń zatwierdzonych w 2017 r. przez poprzednią administrację.

Ogłaszając posunięcie, Tusk podkreślił, że nie jest to pigułka aborcyjna. Zapobiegaj pojawieniu się ciąży Jako antykoncepcja „awaryjna” – w ciągu 120 godzin po stosunku. Wyjaśnił, że jest to „bardzo powszechne rozwiązanie” w UE.

Rząd pracuje także nad drugim planem jego ustanowienia Ustawa o ostatecznym terminie aborcjido dwunastego tygodnia ciąży. Polski parlament wydaje pierwszą zgodę na liberalizację pigułki „dzień po”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *