Podwójne podium Francisco Ruiza i Charliego Ottona na Pucharze Świata Weteranów

Dobra równowaga na Balearach Toruńskie Mistrzostwa Świata Weteranów (Polska), gdzie Francisco Ruiz zdobył tytuł mistrza świata w biegu na 60 metrów przez płotki oraz brązowy medal w sztafecie M45 4 x 200 metrów. W tej samej kategorii Charlie Boyo Otton (CA Inca) był wicemistrzem na 3000 m i mistrzem świata w sztafecie cross-country.

Mężczyzna pochodzi z Malagi z urodzenia i Majorki z adopcji Franciszka Ruiza Został ogłoszony mistrzem świata w biegu na 60 przez płotki z rekordowym wynikiem 8,52 (w półfinale osiągnął rekord życiowy 8,50). Brał także udział w hiszpańskiej sztafecie 4×200, w której zajął trzecie miejsce.

Ze swojej strony Galicyjczyk Charliego Ottona Był to pierwszy medal Majorki, która zajęła drugie miejsce na 3000 m z czasem 8:45,69. Brał także udział w sztafecie biegów przełajowych (8000 m) z drużyną M45, w której został ogłoszony mistrzem (był piątym i trzecim Hiszpanem, który zdobył bramkę na mecie).

Tony Pena (ADA Calvià-Vistasol), która miała poważne problemy z biodrem, zajęła 11. miejsce w rzucie dyskiem (1 kg) z wynikiem 29’79m. Topola M60 Rafaela Munnara Ponce’a Sporting Calvia startował w biegach przełajowych (8 km), zajmując 39. miejsce w klasyfikacji generalnej. w skoku wzwyż, Wiktor Sarmiento Był ósmy na 1,65 metra.

Carmen Trillo (Amisat), w F40, był siódmy w rzucie młotem z wynikiem 31’38 metrów. Lostina Marisol Martinez Wzięła udział w biegu na 60 F55 przez płotki, gdzie zajęła ósme miejsce z wynikiem 10,74, co jest rekordem życiowym (zakwalifikowała się z wynikiem 10,78). Nuria Barrera Była dziesiąta ze skokiem 3’13m w F65. Na 60 gładki, w sygnowanym łańcuszku 10,5.