Opierając się na wersach poezji afrykańskiej, każda osoba przedstawiła swoją wizję, czy to poprzez rysunek, użycie różnych technik, czy poprzez rzeźbę.
W ramach projektu LiterArte, którego celem jest połączenie literatury i sztuk plastycznych w ich najróżniejszych przejawach, bohaterami projektu są w większości młodzi artyści z Angoli – podkreślała na wernisażu Alzira Simoes, koordynatorka przestrzeni.
To już szósta edycja propozycji łączącej literaturę i sztuki wizualne i przy tej okazji postanowiono wybrać wiersze „największego poety”, jak go nazywają Neto, gdyż wrzesień to miesiąc, w którym świętować rocznicę jego urodzin. Narodziny (17 września 1922) i śmierć (10 września 1979).
„To bardzo interesujący projekt kulturalny” – powiedział Prensa Latina kubański malarz Yasiel Palomino, jeden z autorów obecnych na wystawie, podkreślając, że podstawą była poezja afrykańska, a każdy artysta dokonał własnej interpretacji artystycznej. .
Możliwość udziału w zajęciach z młodymi ludźmi zaangażowanymi w LiterArte była dla niego bardzo atrakcyjna i także zdecydował się wyprodukować pracę.
„Jestem więc nie tylko mentorem, kuratorem i redaktorem, bazując na mojej wystawie w Hotelu Forum i projekcie” – dodał, nawiązując do zajęć plastycznych, które prowadzi w tej przestrzeni.
nbg/kg
„Freelance twitter buff. Typowy adwokat kawy. Czytelnik. Subtelnie czarujący przedsiębiorca. Student. Introwertyk. Zombie maniakiem.”