Pojawiający się wariant COVID-19 w Indiach został wykryty w DFW – NBC 5 Dallas-Fort Worth

Pojawiający się wariant COVID-19 w Indiach został wykryty w DFW - NBC 5 Dallas-Fort Worth

W czwartek naukowcy z UT Southwestern Medical Center ogłosili, że w rejonie Dallas po raz pierwszy wykryto dwa przypadki wariantu COVID-19 zaobserwowanego po raz pierwszy w Indiach.

UT Southwestern twierdzi, że wirus wydaje się być bardziej zaraźliwy niż starsze warianty koronawirusa, chociaż badania pokazują, że obecne szczepionki COVID-19 są skuteczne przeciwko niemu.

Rzecznik hrabstwa Dallas powiedział, że te dwa przypadki w rejonie Dallas nie mają niedawnej historii podróży Dallas Morning News. Żadne dalsze informacje o pacjentach nie były dostępne.

„Identyfikacja zmiennej B.1.617.2 po raz kolejny wzmacnia znaczenie szczepień – pomaga spowolnić przenoszenie wszystkich typów wirusów i chronić przed poważniejszymi chorobami” – powiedział dr Jeffrey SoRelle, asystent nauczyciela patologii w UT Southwestern. Szczepionki zapewniają ochronę przeciwko ciężkim chorobom i śmierci, co podkreśla znaczenie ciągłych wysiłków na rzecz zachęcania do szczepień.

Odmiana COVID-19 „B.1.617” po raz pierwszy pojawiła się w Indiach w październiku ubiegłego roku i jest uważana za odpowiedzialną za falę zakażeń w całym kraju Azji Południowej w ostatnich miesiącach.

Wirus, który Światowa Organizacja Zdrowia określiła jako zmienną budzącą niepokój w zeszłym tygodniu, wydaje się być bardziej zaraźliwy niż stare warianty koronawirusa. Niesie również mutacje, które pomagają mu uniknąć ludzkich przeciwciał, chociaż wczesne testy pokazują, że szczepionki są skuteczne przeciwko nim. Wspomniałem o nowościach.

Szpital podał w komunikacie prasowym, że UT Southwestern University analizuje próbki od pacjentów z koronawirusem, „aby uzyskać lepszy obraz częstotliwości występowania wariantów i pojawiających się zmiennych, takich jak warianty indyjskie i brazylijskie”.

Szpital twierdzi, że w północnym Teksasie nadal dominuje wariant brytyjski, który pojawia się w około 70% przypadków z niego wziętych. Za nim znajdują się warianty indyjska i brazylijska – 6% próbek – podczas gdy warianty kalifornijskie i nowojorskie stanowią około 3% próbek.

Wariant indyjski nie jest wymieniony jako zmienna budząca obawy przez Centers for Disease Control and Prevention, ale jest wymieniony przez Światową Organizację Zdrowia.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *