Pokarmy roślinne, które mogą dostarczyć więcej białka niż jajka

Pokarmy roślinne, które mogą dostarczyć więcej białka niż jajka

Białko jest niezbędnym składnikiem zbilansowanej diety. Jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Te składniki odżywcze pomagają wzmocnić nasze mięśnie i kości. Pokarmy bogate w białko są idealne w diecie odchudzającej, ponieważ zapewniają uczucie sytości na dłużej, a także dodają energii. Podczas gdy wiele osób polega na jajach jako głównym źródle białka, istnieje wiele produktów pochodzenia roślinnego, które są bogate w ten niezbędny składnik odżywczy. Nie tylko to, niektóre z tych produktów roślinnych zawierają więcej białka niż jaja. Według Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych (USDA), jedno jajko zawiera sześć gramów białka, a 100 gramów jaj zawiera 13 gramów białka. Jeśli chcesz wiedzieć, które produkty roślinne bogate w białko powinieneś włączyć do swojej codziennej diety, zapoznaj się z poniższą listą.

Przeczytaj także: Nowa dieta odchudzająca – Jedz zgodnie z rytmem swojego organizmu

5 wegetariańskich produktów spożywczych zawiera więcej białka niż jajka:

1. Soja

Wiemy, że wiele osób nie lubi jeść soi. Jednak soja jest jednym z najlepszych źródeł białka roślinnego. Według USDA 100 gramów soi zawiera 36 gramów białka, które może być dobrym substytutem jaj. Aby uzyskać białko, przynajmniej raz w tygodniu ugotuj potrawę z sojowego curry lub wypij mleko sojowe.

Tofu jest zrobione z soi. Źródło obrazu: unplash

2. Hummus

Ciecierzyca to podstawowe pożywienie przygotowywane na wiele sposobów na całym świecie. Z tego bogatego w białko pokarmu można przyrządzać pyszne dania, w tym curry z ciecierzycy, hummus i zupę z ciecierzycy. Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z liczbą białek, 100 gramów gotowanej ciecierzycy zawiera około 19 gramów białka.

Przeczytaj także: Utrata masy ciała a utrata tkanki tłuszczowej: jaka jest różnica? Który jest bardziej skuteczny?

3. Mąka gryczana

Znana również jako kuttu ka atta, mąka gryczana jest bogata w białko. To super jedzenie można łatwo włączyć do swojej diety w postaci gryczanych naleśników, gryczanych roti itp. USDA mówi, że 100 gramów mąki gryczanej zawiera 13,2 grama białka. Więc śmiało twórz pyszne przepisy z mąki gryczanej i zwiększ zawartość białka w swoim organizmie.

Zrób świeże roti z mąki gryczanej. Źródło obrazu: unplash

4. Nasiona chia

Nasiona Chia to małe czarne nasiona, które są pobierane z rośliny Salvia hispanica. Znane są ze swoich właściwości antyoksydacyjnych i bogate w Omega 3. To nie wszystko, nasiona chia są pełne białka, dlatego warto je dodawać do codziennej diety. Według USDA 100 gramów nasion chia zawiera 17 gramów białka. Przygotuj pyszny budyń z nasion chia, wodę chia, lemoniadę i lizaki chia w domu.

5. Komosa ryżowa

Wielu z was wie, że komosa ryżowa jest dobra w diecie odchudzającej, ale czy wiesz, że jest również uważana za pełnowartościowe białko, ponieważ zawiera dziewięć niezbędnych aminokwasów? To zdrowe ziarno zawiera 16 gramów białka na 100 gramów, co może być korzystne w zwiększaniu poziomu białka.

Te pięć pokarmów roślinnych jest bogatych w białko i może pomóc w zwiększeniu liczby białek.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *