Polak Robert Lewandowsowski oficjalnie zdobył Złoty But jako najlepszy strzelec Europy

Niemiecko-polski napastnik Bayernu Monachium Robert Lewandowski oficjalnie zdobył złoty but jako najlepszy strzelec w europejskiej piłce nożnej, gdy tylko wszystkie mistrzostwa Europy zakończyły się w ubiegły weekend, zdobywając 41 goli i 82 punkty, podały dziś niemieckie media. .

W rankingu stworzonym przez European Sports Media (ESM) Lewandowski dodał 41 bramek, pozostawiając Lionela Messiego, który zdobył nagrodę sześciokrotnie, z 20 bramkami i 60 punktami, a następnie Portugalczykiem Cristiano Ronaldo, który wygrał cztery razy, 29. i 58. , Zauważył niemiecki magazyn Kicker.

Lewandowski wygrał swój pierwszy złoty but po przegranej w zeszłym roku z Włochem Siro Immobil (Lazio), który w tym sezonie zajął 17. miejsce. Z wynikiem 20 bramek.

Drugim Argentyńczykiem w rankingu jest Laotaro Martinez z Interu Mediolan, który zajmuje 30. miejsce. Centrum ma wynik 17 punktów i 34 punkty.

Gole ligowych zawodników zajmujących pierwsze pięć miejsc w corocznym rankingu UEFA (Włochy, Hiszpania, Niemcy, Francja i Anglia) są podwojone o dwa, a gole z meczów ligowych w rankingach od 6 do 22 o czynnik . 1.5

Pierwsza dziesiątka przedstawia się następująco:

Punkty bramkowe

1) Robert Lewandowski (Bolonia – Bayern Monachium) 41 82

2) Lionel Messi (Argentyna – Barcelona) 30 60.

3) Cristiano Ronaldo (Portugalia-Juventus) 29 58

4) André Silva (Portugalia – Eintracht Frankfurt) 28 56

5) Kylian Mbappe (Francja-Paryż Saint-Germain) 27 54

. +) Erling Haaland (Norega-Borussia Dortmund) 27 54

7) Romelu Lukaku (Belgia – Inter) 24 48

8) Gerrard (Hiszpania – Villarreal) 2346

. Harry Kane (Inglaterra-Tottenham Hotspur) 2346

. +) Karim Benzema (Francja – Real Madryt) 23 46. (Telam)

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *