Polio znalezione w nowojorskich ściekach, gdy stan wzywa do szczepień

Polio znalezione w nowojorskich ściekach, gdy stan wzywa do szczepień

Stanowi urzędnicy ds. zdrowia powiedzieli w poniedziałek, że wirus polio był obecny w ściekach na przedmieściach Nowego Jorku na miesiąc przed ogłoszeniem przez urzędników służby zdrowia potwierdzonego przypadku choroby w zeszłym miesiącu i wezwania mieszkańców do sprawdzenia ich obecności. Zostali zaszczepieni.

Odkrycie choroby w próbkach ścieków pobranych w czerwcu oznaczało, że wirus był obecny w społeczności, zanim 21 lipca ogłoszono diagnozę dla dorosłych w Rockland County. Czytaj więcej

Obecność wirusa w ściekach wskazuje, że w społeczności może być więcej osób wydalających wirusa z kałem, powiedział amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) w oświadczeniu przesłanym pocztą elektroniczną.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

CDC dodało jednak, że nie zidentyfikowano żadnych nowych przypadków i nie było jeszcze jasne, czy wirus aktywnie rozprzestrzeniał się w Nowym Jorku, czy gdzie indziej w Stanach Zjednoczonych.

Urzędnicy dodali, że testy laboratoryjne potwierdziły również, że szczep w przypadku jest genetycznie spokrewniony ze szczepem znalezionym w Izraelu, chociaż nie oznacza to, że pacjent wyjechał do Izraela. CDC stwierdziło, że sekwencjonowanie genetyczne powiązało je również z próbkami wysoce zaraźliwego i zagrażającego życiu wirusa w Wielkiej Brytanii.

Pacjent zaczął wykazywać objawy w czerwcu, kiedy lokalni urzędnicy powiedzieli lekarzom, aby szukali przypadków, według New York Times.

„Biorąc pod uwagę szybkość, z jaką polio może się rozprzestrzeniać, nadszedł czas, aby każdy dorosły, rodzic i opiekun zaszczepił siebie i swoje dzieci tak szybko, jak to możliwe” – powiedziała stanowa komisarz ds. zdrowia dr Mary Bassett.

Nie ma lekarstwa na polio, które w niektórych przypadkach może powodować nieodwracalny paraliż, ale można temu zapobiec dzięki szczepionce dostarczonej w 1955 roku.

Urzędnicy z Nowego Jorku powiedzieli, że otworzą kliniki szczepień, aby pomóc nieszczepionym mieszkańcom otrzymać szczepionki. Według CDC inaktywowana szczepionka przeciwko polio (IPV) jest jedyną szczepionką przeciwko polio podawaną w Stanach Zjednoczonych od 2000 roku. Podaje się go we wstrzyknięciu w nogę lub ramię, w zależności od wieku pacjenta.

Polio często przebiega bezobjawowo, a ludzie mogą przenosić wirusa, nawet jeśli nie wydają się chorzy. Ale urzędnicy twierdzą, że może powodować łagodne objawy grypopodobne, które mogą pojawić się po 30 dniach.

Może uderzyć w każdym wieku, ale większość dotkniętych nią to dzieci w wieku trzech lat i młodsze.

Departament Zdrowia stanu Nowy Jork powiedział agencji Reuters, że na podstawie dostępnych dowodów nie był w stanie stwierdzić z całą pewnością, czy pozytywne próbki polio były spowodowane przypadkiem zidentyfikowanym w hrabstwie Rockland.

„Oczywiście, gdy takie próbki są identyfikowane, budzi to obawy o możliwość rozprzestrzeniania się w społeczności – dlatego tak ważne jest, aby każdy, kto nie jest zaszczepiony, szczególnie w rejonie Rockland County, był zaszczepiony tak szybko, jak to możliwe” powiedział departament.

Szczepionka przeciw polio opracowana przez dr Jonasa Salka w latach pięćdziesiątych była przełomem naukowym w walce z tą globalną plagą, która została obecnie w dużej mierze wyeliminowana w całym kraju. W Stanach Zjednoczonych nie było przypadku polio w kraju od 1979 roku, chociaż przypadki polio wykryto w 1993 i 2013 roku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Susan Heavey). Montaż przez Aurorę Ellis i Christophera Cushinga

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

You May Also Like

About the Author: Ellen Doyle

"Introwertyk. Myśliciel. Rozwiązuje problemy. Specjalista od złego piwa. Skłonny do apatii. Ekspert od mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany fanatyk jedzenia."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.