Polka Iga Świątek zdobywa swój drugi tytuł w Roland Garros – El Financiero

The Tenisista numer jeden na świecie, Polska Iga Świątekpokonała American Coco Gauff w dwóch setach, aby osiągnąć swój sens Drugi tytuł Rolanda Garrosapo tym kto w nim dorastał 2020. Do finału dotarła jako półfinalistka.

Świątek dostał Klasy 6-1 i 6-3 W meczu, który trwał 1 godzina i 8 minut. Brała również udział w mistrzostwach Meksyku Fernanda Contreras.

Najlepszy gracz w rankingach WTA Właśnie zrezygnował z grupy w 1/8 finału i jego łańcuchy Trzydzieste piąte z rzędu zwycięstwoprzewyższając znak Sereny Williams, choć nadal daleko jej do 74 dla Martiny Navratilovej.

Huragan przeszedł przez Philippe Chatriera w pochmurną sobotę. Pod czujnym okiem innego wybitnego polskiego sportowca, Piłkarz Robert LewandowskiZwycięstwo Warszawy przyniosło nieodwołalne zwycięstwo, którego nigdy się nie bał.

Niezawodna w swoim serwisie, silna z tyłu kortu i wykorzystująca nerwowe błędy Gougha, Świątek od samego początku pochłonęła przeciwnika. To po prostu zajęło 34 minuty na przełamanie pierwszego seta, w którym oddał tylko jeden mecz.

W drugim secie, na odwróconym korcie z Gauffem, Polka zrezygnowała z podania i przegrała 2-0. Miraż, bo jest szybki Wrócił, aby zdobyć 5-2. The Amerykańska gra ofensywna Jedna warszawiak odpowiedziała zwycięskimi zwrotami (32) i niszczycielskimi strzałami z toru.

Kim jest Iga Świątek?

młoda kobieta z 21 lat właśnie się skończyłoA Po raz pierwszy pojawił się w 2016 roku. Jego najważniejsze posty w dzieciństwie to Otwarte Wimbledon 2018, Puchar Federacji Juniorów i Olimpiada Młodzieży 2018która odbyła się w Buenos Aires, gdzie został odznaczony medalem za: złoto w deblu.

przyszedł do niego I finał do 2019. Rok później zdobył tytuł Rolanda Garrosa, zapisując się do historii jako Najmłodsza mistrzyni singli od czasów Moniki SelesOprócz tego, że pierwsze polerowanie Z tym zaszczytem.

Od tego czasu tor zaczął odnosić sukcesy i zyskał na prestiżu dzięki Dziesięć finałów rozegranych w Masters 1000, WTA 1000 i WTA 500.