Połowa populacji nie uprawia sportu

Niedawno opublikowano badanie przeprowadzone przez Unię Europejską na temat nawyków sportowych osób spoza Europy. Konkluzje są dość niepokojące i choć przy wszystkich problemach, przez które przechodzi Stary Kontynent, może się to wydawać drobnym problememW końcu zdrowie jest najważniejsze i dlatego ostrzegają przed tym faktem: 45% Europejczyków nigdy nie uprawia żadnego sportu.

Z kolei najmniej osób ćwiczy: 38% Europejczyków ćwiczy często lub codziennie, a 17% regularnie. Ale wśród krajów europejskich jest najbardziej i najmniej stabilny. Cóż, co dziwne, najgorsza pogoda jest tam, gdzie uprawia się większość sportów, gdy intuicja podpowiada nam inaczej. a) tak, Królami europejskiego sportu są Finowie, ponieważ 71% z nich ćwiczy przynajmniej raz w tygodniu; Za nimi plasują się Luxemburger (63%); Z Holandii (60%) i Szwedów (59%).

Jak leży Hiszpania w Europie?

Zgadliście, większość krajów Południa uprawia mniej sportu, mimo że Polska cofa się na trzecie miejsce, gdzie 65% obywateli nie uprawia żadnego sportu. Najbardziej stabilnymi krajami są Grecja (68%) i Portugalia (75%). Hiszpania nie jest taka zła, ale jest poniżej średniej europejskiej, a 47% Hiszpanów nigdy nie ćwiczy.

Badanie daje również wyniki według grup wiekowych: w Unii Europejskiej, Regularnie ćwiczą ludzie w wieku od 15 do 24 lat (54%) i zmniejsza się wraz z wiekiem do 21% u osób powyżej 55 roku życia.

Pytali również respondentów o motywacje do ćwiczeń. Większość, 54%, stwierdziło, że poprawiło to ich zdrowie; 43% argumentowało za poprawą sprawności fizycznej; 39% tylko na relaks; 27% na poprawę wydajności lub przyjemności; 25% na kontrolę wagi ze względów zdrowotnych, a 21% na poprawę wyglądu. Następnie są wymówki dla tych, którzy nie ćwiczą, głównie z powodu braku czasu (41%), braku zainteresowania (25%) oraz niepełnosprawności lub choroby (w tym przypadku siły wyższej): 14%.

Więcej badań na temat ćwiczeń

Jeśli poprzednie badanie zostało przeprowadzone niedawno, między kwietniem a majem br., to drugie, nowsze i podobne, przeprowadziło Światowe Forum Ekonomiczne, datowane na 2021 r. Wyniki w Europie były podobne, ale przedstawiono również dane globalne. Tak więc najbardziej stabilnymi krajami są Japonia, Brazylia, Włochy, Polska, Francja, Chile, Meksyk i Stany Zjednoczone. Do pierwszej dziesiątki zbliża się Hiszpania, zajmująca dziesiąte miejsce, po Argentynie.

W odniesieniu do Europy, według tego badania, nasz kraj jest czwartym krajem o najmniej ruchu i największej liczbie osób nieaktywnych zawodowo. Niepokojąca rzeczywistość w kraju z idealnymi warunkami klimatycznymi do uprawiania sportu i wieloma wysokiej jakości obiektami na całym terytorium.

Nasz kraj jest czwartym krajem o najmniejszej aktywności fizycznej i najmniej aktywnej populacji

Jeśli chodzi o godziny treningów, Hiszpania też się nie wyróżnia. Podczas gdy średnia dla 29 krajów wynosiłaby 6,1 godziny tygodniowo, w przypadku Hiszpanii średnia spada do 5,2 godziny tygodniowo. Dlatego nawet ci, którzy ćwiczą, nie robią wystarczająco dużo. Holandia, ze średnią 12,8 godziny tygodniowo, jest krajem, który spędza najwięcej godzin tygodniowo na sporcie.

Ulubiony sport dla dzieci

Jeśli chodzi o osoby, które ćwiczą regularnie lub przynajmniej raz w tygodniu, dzięki temu badaniu wiemy też, jakie ćwiczenia wykonują. Globalnie , Preferuj sprawność fizyczną (20%), bieganie (19%), jazdę na rowerze (13%), piłkę nożną (10%). Jeśli przyjrzysz się uważnie, są to sporty, w których nie potrzebujesz sprzętu i są to głównie aerobik.

Hiszpania, która ma 20% obserwujących, zajmuje pierwsze miejsce Zdatność. W rzeczywistości jest to czwarty kraj, w którym odniósł sukces po Szwecji, Niemczech i Holandii. Oprócz fitnessu Hiszpanie uprawiają również pływanie (11%), bieganie i jazdę na rowerze (9%) oraz piłkę nożną (8%). Według płci latynoscy mężczyźni spędzają więcej godzin na ćwiczeniach niż latynoskie kobiety.

Za mało, chcę więcej

Nie wiemy, czy większość z tych, którzy nie ćwiczą, jest z tego niezadowolona, ​​czy wręcz przeciwnie, jest mu obojętna, czy po prostu nie lubi tego, mimo że wpływa to na ich zdrowie. Wiemy, że Wśród tych, którzy ją praktykują, większość nie jest zadowolona z czasu, jaki na to poświęcają. 58% chciałoby uprawiać więcej sportu (odsetek w Hiszpanii wzrasta do 59%, najbardziej niezadowolonych z Polski).

Jednak na całym świecie 37% ankietowanych jest zadowolonych z ćwiczeń, które wykonują, a w Hiszpanii również jest to średnia, z 36% w tym przypadku. Najbardziej usatysfakcjonowanymi krajami europejskimi są Wielka Brytania (55%), Holandia (51%) i Niemcy (49%), przy czym połowa populacji jest pod tym względem szczęśliwa. Za Hiszpanią plasują się Włochy i Polska (26%) oraz Francja (22%).

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.