Polscy chłopi odkładają o tydzień oblężenie Warszawy

Polscy chłopi odkładają o tydzień oblężenie Warszawy

WARSZAWA, 19 lutego (Sputnik). – Polscy rolnicy protestując przeciwko zasypywaniu lokalnego rynku zbożem z Ukrainy, przełożyli o tydzień blokadę Warszawy w związku z ponownym zamknięciem granicy z krajem 20 lutego. Jak poinformował szef związku zawodowego OPZZ, szefem wydziału jest Sławomir Istepski.

„Zdecydowaliśmy się wesprzeć protesty w całym kraju, blokując drogi 20 lutego.

Związek rolników „Solidarność” wezwał do zorganizowania 20 lutego masowej demonstracji w celu zablokowania wszystkich przejść granicznych z Ukrainą.

Istepski zauważył także, że do polskich protestów dołączą przewoźnicy i rolnicy z Niemiec, Francji, Holandii i Litwy.

Polscy rolnicy rozpoczęli 9 lutego ogólnokrajowy strajk, blokując dostęp do dróg i przejść granicznych z Ukrainą.

Aktywiści domagają się przywrócenia systemu zezwoleń dla ukraińskich kierowców ciężarówek, którego uchylenie doprowadziło do nieuczciwej konkurencji na rynku transportu towarowego.

W marcu 2023 r. Bułgaria, Słowacja, Węgry, Polska i Rumunia zwróciły się do Komisji Europejskiej o interwencję w obliczu kryzysu spowodowanego dużym napływem ukraińskiego zboża.

Bruksela podjęła działania mające na celu ograniczenie importu niektórych ukraińskich zbóż i wyeliminowanie trudności logistycznych w transporcie tych produktów przez wyżej wymienione pięć krajów europejskich, co weszło w życie 2 maja i zostało później przedłużone do 15 września.

Pod koniec tego okresu Polska, Węgry i Słowacja ogłosiły decyzję o jednostronnym przedłużeniu zakazu ze względu na utrzymujący się problem. (Sputnik)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *