Polscy konserwatyści rozpoczynają kampanię w obronie rządu

Ta zawartość została wydana 04 czerwca 2022 – 16:27

Marki (Polska), 4 czerwca (EFE) .- Jaroslav Kaczyński, lider Konserwatywnej Partii Prawa i Sprawiedliwości, głównej partii koalicji rządowej w Polsce, ogłosił w sobotę rozpoczęcie kampanii politycznej przypominającej wyborcom. Osiągnięcia administracji przed wyborami w 2023 roku.

Podczas konferencji partyjnej w Marquee pod Warszawą Kaczyński wezwał do mobilizacji zwolenników i członków Sojuszu Zjednoczonej Prawicy.

„Polacy obywateli i elektorat muszą zrobić wszystko, co w ich mocy, aby umożliwić temu rządowi kontynuowanie pracy. Ale to też zależy od nas” – powiedział.

„To nie jest slogan, to ogólnopolska trasa” – dodał.

Polski rząd mógłby wykorzystać w najbliższych miesiącach przynajmniej częściowo sparaliżować swoje relacje z UE.

Kilka dni temu Komisja Europejska zatwierdziła plan zainwestowania kolejnej generacji funduszy unijnych w polskim regionie.

Przewodnicząca komisji Ursula van der Leyen zapewniła jednak, że Polska osiągnie 36 tys.

Według Kaczyńskiego od przyszłego tygodnia Prawo i Sprawiedliwość spotkają się z wyborcami, by upamiętnić osiągnięcia 6-letnich rządów koalicji.

„Prawdę o naszych osiągnięciach przekażemy bezpośrednio społeczności, bo żaden inny rząd nie zrobił tyle, co my dla Polski” – powiedział.

Program konferencji skrócił się do ponad godzinnego wystąpienia Kaczyńskiego, broniącego dorobku rządu konserwatywnego i określającego nadchodzące wyzwania związane z wojną na Ukrainie, wyzwaniem imigracji oraz rodzimym środowiskiem gospodarczym.

Wybory parlamentarne w Polsce jesienią 2023 roku powinny odbyć się na zasadzie politycznej. EFE

lo-rz / amg

EFE 2022. Redystrybucja i redystrybucja Treści całości lub części Usług Efe jest surowo zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencia EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.