Polscy naukowcy odkryli wariant genetyczny zwiększający ryzyko zgonu z powodu wola

Zespół polskich naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (Wschód) zidentyfikował wariant genetyczny, który czyni nosicieli. Najbardziej podatne na covit-19 i mają najwyższą śmiertelność.

Zgodnie z wynikami badania, Profil genetyczny każdej osoby ma znaczący wpływ na to, jak Covid-19 na nią wpływa, Niezależnie od innych zidentyfikowanych już czynników ryzyka, takich jak otyłość, podeszły wiek czy choroby współistniejące.

Ogłoszone w środę odkrycie było efektem prac zespołu naukowego kierowanego przez profesorów Marcina Moniusko i Miroslava Kwaśniwskiego i zostało określone przez administrację Uniwersytetu Białostockiego jako „innowacyjne”.

Profesor Monisco wyjaśnił na konferencji prasowej, że wykrycie wątpliwej zmienności genetycznej u pacjentów może pomóc w ustaleniu Osoby z wysokim ryzykiem rozwoju poważnej choroby.

Pacjenci ci, w tym przypadku, mogą otrzymać preferencyjne leczenie i dodatkowe dawki szczepionki przeciwko Govt-19.

Badania przeprowadzono we współpracy z Warszawskim Instytutem Chorób Płuc i Gruźlicy oraz prywatną firmą ImageneMe. Analizowana próbka wynosiła 1500.

W obecności Omawiany wariant genetyczny, który jest częścią chromosomu numer 3, Może to wpłynąć na szanse śmierci nosiciela z powodu Covid-19, ryzyko, które jest dwukrotnie większe niż w przypadku braku nosiciela.

Według polskich naukowców 14% populacji Polski ma ten genW innych częściach Europy odsetek ten spadł do 9% populacji.

W najbliższy czwartek polski minister zdrowia Adam Nietzschelsky weźmie udział w konferencji prasowej na Uniwersytecie w Białymstoku pod kierownictwem zespołu naukowego.

Polska jest jednym z najbardziej dotkniętych krajów europejskich Liczba ofiar śmiertelnych z powodu choroby w miniony wtorek przekroczyła 100 000.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *