Polscy rolnicy blokują granicę z Ukrainą w proteście przeciwko „nieuregulowanemu” importowi

Polscy rolnicy blokują granicę z Ukrainą w proteście przeciwko „nieuregulowanemu” importowi

Rolnicy z Polska W najbliższy wtorek zablokowali około 100 dróg wzdłuż granicy Ukraina Protestuj przeciwko „nieuregulowanemu” importowi i żądaj zmiany polityki rolnej Unia Europejska.

Polscy rolnicy od tygodni blokują wjazd do swojego kraju ukraińskim ciężarówkom towarowym. niesprawiedliwa Rywalizacja Tani import z sąsiadujących i zaprzyjaźnionych krajów Polska Zniszczony przez wojnę.

Protesty rolników we wtorek miały intensywność w porównaniu z poprzednimi demonstracjami Prawie pełna obudowa Wszystkie przejścia graniczne Ukraina oraz zakłócenia w portach i drogach w całym kraju.

Wszędzie rolnicy Europa udowodniły szereg zarzutów, w tym ograniczenia nałożone na nie postępowaniem Unia Europejska W szczególności zmiany klimatyczne i to, co mówią, to nieuczciwa konkurencja z zagranicy Ukraina, po tym jak UE podjęła decyzję o wyłączeniu Ukraińców z praw w 2022 r. Import żywności.

Kijów zapewnia, że ​​eksport produktów rolnych przez Europę Wschodnią nie szkodzi rynkom UE

Zdjęcia telewizyjne pokazywały protestujących przekraczających granicę Medycyna Otwieranie wagonów, aby ziarno spadło na tory.

Protesty polskich chłopów wywołały reakcję Kijówkto prosił Komisja Europejska Należy podjąć zdecydowane kroki.

„Rozsypywanie ukraińskiego zboża na torach kolejowych to kolejna prowokacja polityczna, która dzieli nasze kraje” – powiedział wicepremier Ukrainy. Aleksander KubrakowW wydaniu X.

Minister Gospodarki Ukrainy, Julia Sviridenkopowiedział Kijów poinformował Komisja Europejska O działaniach polskich protestujących na granicy z Ukraina I oczekuję zdecydowanej reakcji. Minister Rolnictwa, Mykoła ŻółskiWskazał, że ziarno pójdzie Niemcy i nie weszłaby na polski rynek.

Ze swojej strony Minister Infrastruktury Ukrainy Aleksander KubrakowW poniedziałek Polska ogłosiła, że ​​blokada granicy spowodowana protestami rolników stanowi „bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa” kraju.

„Blokowanie granic stanowi bezpośrednie zagrożenie dla bezpieczeństwa broniącego się kraju. Tego typu działania negatywnie wpływają na naszą walkę ze wspólnym wrogiem Rosja„, powiedział Kubrakow W raporcie opublikowanym w Facebook.

Warszawa był zdecydowanym zwolennikiem Kijów W swojej walce o odparcie rosyjskiej inwazji rozpoczętej w 2022 r., protestują jednak skarżący się chłopi niesprawiedliwa Rywalizacja Ich napięte relacje.

Protest

Rozwścieczeni polskimi protestami ukraińscy przewoźnicy rozpoczęli podczas trzech spotkań własną kontrdemonstrację typu round-the-2-2. Ich protest potrwa do 15 marca.

Zdjęcia transmitowane przez media przedstawiały ukraińskie ciężarówki na granicy z transparentami z napisem „Ukraina pominięty, Polska przegrywa” i „oblężenie Ukraina „To zdrada wartości europejskich”.

Przeciw polskiej blokadzie demonstrują ciężarówki z ukraińskimi flagamiJurij Thiachisin /AFP

Nowy proeuropejski rząd Polska Popiera żądania chłopskie i stara się je równoważyć silną proukraińską postawą.

Wiceminister Rolnictwa, Michał KołodziejczakPowiedział na prywatnej stacji Wiadomość o Bolsadzie W środę kontynuowane będą rozmowy z Ukrainą na temat ograniczenia importu.

„Dziś piłka jest po stronie boiska Ukraina„, powiedział. „Albo chcą osiągnąć z nami porozumienie, albo musimy nałożyć więcej ograniczeń”.

Ukraina Mówi, że blokady wpływają na jej zdolność obronną i cele pomocowe Rosja.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr ZełenskiPowiedział, że poniedziałkowa sytuacja na granicy pokazała „codzienną erozję jedności”.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *