Polscy rolnicy zablokowali granicę i nie wpuścili ukraińskiego zboża.

Polscy rolnicy zablokowali granicę i nie wpuścili ukraińskiego zboża.

Tymczasem Łotwa proponuje UE zaprzestanie zakupów rosyjskiego zboża. Zapewniono, że ponieważ Ukraina będzie je dostarczać, w związku z tym posunięciem nie będzie braków

Montevideo | Całe pole | Cały miesiąc luty Polscy rolnicy organizują demonstracje i protesty W ich kraju, położonych przy drogach i w pobliżu przejść granicznych z Ukrainą, Przeciwko wejściu ukraińskiego zboża. Swoimi działaniami tak właśnie jest Zablokowali linię kolejową i rozsypali ukraińskie zboże na torach (Fotografia).

The Główne żądania Wśród protestujących znalazł się zakaz importu ukraińskich produktów rolnych oraz wystąpienie Polski z Europejskiego Zielonego Ładu.

„20 lutego rano polscy rolnicy nasilili protesty w pobliżu przejścia granicznego Medyka-Szegyni” – podał ukraiński nadawca publiczny Zaspilne.

Tam „protestujący zablokowali linię kolejową i zrzucili na tory zboże z wagonów”, co lider protestu określił jako nieplanowane posunięcie. Romana Gondruve’aKto powiedział, że uczestnicy dali się ponieść „z powodu emocji”.

Blokadę kolei zniosła policja, ale akcja była jedną z kilku przeprowadzonych w ciągu ostatnich kilku tygodni. 200 lokalizacji w Polsce blokuje drogi, kluczowe węzły komunikacyjne i przejścia graniczne Z Ukrainą.

Kilka dni temu polscy rolnicy całkowicie zablokowali przejazd tysięcy ciężarówek na przejściu granicznym Jakotin-Torohusk. Nie pozwalali na wywóz ani na wjazd żadnego ładunku, nawet towarów łatwo psujących się, niebezpiecznych i humanitarnych..

Sytuacja jest zatem napięta Komisja Europejska wezwała Ukrainę i Polskę do negocjacji w sprawie eksportu zbóżJednak oba kraje nie osiągnęły realnego porozumienia.

W poniedziałek 26 grudnia polscy rolnicy blokowali przejazd ciężarówek na sześciu punktach kontrolnych – poinformował rzecznik Państwowej Służby Granicznej. Andrij DemczenkoKomentarz przekazany Narodowej Agencji Informacyjnej Ukrainy Ukrinform.

Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich tygodniach, Nie mogą przejeżdżać żadne ciężarówki, jest ich około 2500 Pojazdy ciężarowe czekają. „Autobusy i ruch turystyczny mogą bez problemu przekraczać granicę” – powiedział Demczenko.

Łotwa zakazała rosyjskiego zboża i wzywa UE, aby zrobiła to samo.

Łotwa jest małym państwem członkowskim Unii Europejskiej, położone pomiędzy Estonią (na północy), Litwą i Białorusią (na południu), Rosją (na wschodzie) i Szwecją, dzieli granicę morską. Ogłosiła niepodległość od Imperium Rosyjskiego w listopadzie 1918 r., została przywrócona w 1990 r. i ratyfikowana w 1991 r.

Krzyż Armantsa, Minister Rolnictwa Zaproponowany przez Radę UE ds. Rolnictwa i Rybołówstwa na Łotwie w Brukseli Przestań kupować produkty rolne z Rosji. Twój kraj już podjął ten krok i go wdrożył. To, co Europa martwi się o Rosję, może kupić od Ukrainypod kontrolą.

„Nadal wzywamy do wprowadzenia sankcji na rosyjskie zboże i żywność”– podkreślił Krauze, dodając: „Łotwa przyjęła krajowe prawo dotyczące importu z Rosji do Republiki Łotewskiej. Nie ma to wpływu na transport do krajów trzecich, w tym innych krajów UE. Jednak w ubiegły czwartek nasz parlament zatwierdził zakaz importu rosyjskiego zboża i produktów spożywczych do Republiki Łotewskiej” – powiedział Krauze.

Podkreślił, że to posunięcie nie oznacza deficytu, ponieważ „wszystko, co importuje się z Rosji, można sprowadzić z Ukrainy. W ten sposób pomożemy Ukrainie, a nie pomożemy Rosji w budowie i utrzymaniu jej machiny wojennej”.

Zdjęcie na okładce: Ugrinform.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *