Polscy truckerzy po raz kolejny blokują drogi na przejściu granicznym z Ukrainą

Polscy truckerzy po raz kolejny blokują drogi na przejściu granicznym z Ukrainą

Kierowcy z Polski proszą o przywrócenie zezwoleń handlowych i komunikacyjnych pomiędzy Europą a Q.

Blokada przejścia granicznego między Ukrainą a Polską. Wideo: Reuters.

Polscy kierowcy ciężarówek protestowali Unia Europejska (UE) Przywrócenie systemu zezwoleń dla Ukraińców na działalność w Europie i wjazd europejskich kierowców Ukraina. Do demonstracji doszło po tym, jak kierowcy zablokowali ruch na jednym z przejść granicznych obu krajów.

Walka graniczna pomiędzy Kijów I Warszawa Pogłębiły się od 6 listopada. W tym ostatnim przypadku Ograniczyli cykl na czterech przejściach granicznych.

Blokada przejścia granicznego między Ukrainą a Polską. Wideo: Reuters.

Uniemożliwia dostęp Zahodin-Torohusk Wcześniej zawieszono tę działalność po tym, jak lokalny burmistrz podjął kroki, aby ją zatrzymać, obawiając się, że zagrozi to lokalnym miejscom pracy. Jednakże Sąd Rejonowy w Lublinie Uchyliła decyzję burmistrza o zakazie strajku kierowców ciężarówekOznacza to, że przewoźnicy mogą ponownie zaprotestować i zakłócić ruch.

Polski poseł skrajnej prawicy zgasił menorę gaśnicą.  Zdjęcie: REUTERS.

To może Cię zainteresować:

Skrajnie prawicowy poseł z Polski zdewastował żydowski symbol: gaśnicą zgasił menorę

Zatłoczenie pojazdów na przejściach granicznych

Teraz będziemy dopuszczać 10 pojazdów na godzinę. Jak poinformował Reuters Tomasz Borkowski, szef Komitetu Ochrony Przewoźników i Przedsiębiorców Transportowych. „Zaproponowaliśmy ukraińskiemu rządowi pewne rzeczy do zrobienia do środy i zgodziliśmy się, że jeśli to zrobi, zawiesimy protest i do tego czasu pozwolimy na ruch 10 pojazdów na godzinę”. on dodał.

Blokada przejścia granicznego między Ukrainą a Polską.  Foto: Reuters.Blokada przejścia granicznego między Ukrainą a Polską. Foto: Reuters.

Oprócz, Borkowskiego Jeżeli prośby nie zostaną spełnione, Przeciwnicy nałożyliby większe ograniczenia na liczbę pojazdów, które mogą przejechać. Nie chciał jednak powiedzieć, jaka dokładnie będzie to kwota. Według danych polskiego Urzędu Celnego czas oczekiwania na przejściu granicznym w Dorohusku w poniedziałek wyniósł 68 godzin. Ukraińskie służby celne podały, że w kolejce stoi około 2000 ciężarówek.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *