Polska będzie współpracować z Biurem Burmistrza Galle w ramach współpracy dwustronnej

Polska będzie współpracować z Biurem Burmistrza Galle w ramach współpracy dwustronnej

Ambasada RP i Biuro Burmistrza Cali badały możliwości współpracy, w których szczególnym zainteresowaniem jest przyciąganie inwestycji z tego konkretnego kraju.

  • Spotkanie burmistrza Cali z ambasadorem Polski Pawłem Woźnim nawiązuje do dobrych stosunków dyplomatycznych między Kolumbią a tym krajem sięgających 1924 roku.
  • Z tym europejskim narodem podpisano różne porozumienia w różnych obszarach. Kali interesuje się biznesem, napływem inwestycji, kulturą i edukacją.

Santiago de Cali, 14 lutego 2024 r

Ambasada RP na czele z Konsulem Paweł WoznySpotkał się dziś z burmistrzem Cali Alejandro Ederem i sekretarzem ds. rozwoju gospodarczego Edwinem Maldonado, aby omówić możliwe obszary współpracy między obydwoma krajami.

Podczas spotkania poruszono różne tematy będące przedmiotem wspólnego zainteresowania, m.in. handel, inwestycje, kulturę, edukację i rozwój. Uczestnicy wyrazili autentyczne zainteresowanie wykorzystaniem polskich technologii, zwłaszcza w zakresie inteligentnych miast i promowaniem szerzenia polskiej kultury w Galle. Ponadto zbadano możliwości wymian edukacyjnych i projektów humanitarnych z Polską.

Sekretarz Rozwoju Gospodarczego Edwin Maldonado podkreślił znaczenie zacieśnienia więzi z Polską, która w ostatnich dziesięcioleciach doświadczyła znacznego postępu gospodarczego i społecznego.

W ostatnich tygodniach spotykaliśmy się z Ambasadą RP m.in. w celu zbadania możliwości współpracy i pracy, która mogłaby przynieść korzyści naszemu regionowi. „W celu promowania wzrostu gospodarczego i tworzenia miejsc pracy w Cali istotne jest zidentyfikowanie potencjalnych przedsiębiorstw i możliwości współpracy w obszarach takich jak badania i rozwój”.Sekretarz powiedział.

Wśród przedstawicieli Polski obecnych na spotkaniu był Piotr Kaczmarek, właściciel Petrovision, firmy specjalizującej się w rozwiązaniach do śledzenia pojazdów GPS. Petrovision planuje utworzenie spółki w Medellin, która zajmie się rozwojem zintegrowanych procesów zarządzania ruchem w systemach inteligentnych miast opartych na sztucznej inteligencji.

Sekretariat Rozwoju Gospodarczego Galle w dalszym ciągu aktywnie pracuje nad wzmocnieniem umiędzynarodowienia miasta i wzmocnieniem jego pozycji jako centrum globalnych możliwości.

Sekretariat ds. Komunikacji na rzecz Rozwoju Gospodarczego

Liczba osób odwiedzających tę stronę wynosi 32

Data wydania 14.02.2024

Ostatnia modyfikacja 14.02.2024

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *