Polska bije europejski rekord w zamówieniach na przeciwlotnicze pociski krótkiego zasięgu

The Polska Agencja Uzbrojenia Zlecona Europejska Agencja Rakietowa MBDA Pociski Kamera I inicjatorzy Dla wartości 1900 milionów funtów odpowiada to prawie 2160 milionom euro przy obecnym kursie wymiany. Porozumienie wpisuje się w program modernizacji obrony powietrznej kraju Filica+W dostawie wdrażane są 22 baterie, co jest największym europejskim projektem pozyskania obrony powietrznej krótkiego zasięgu NATO”, informuje producent.

On Filica+ To projekt lokalnej firmy PGZ Będzie wyposażony w pociski rakietowe krótkiego zasięgu naprowadzane radarowo Kamera Źródło dodało, że „polska artyleria automatyczna i pociski kierowane na podczerwień bardzo krótkiego zasięgu zostaną rozmieszczone w trójpoziomowym systemie przez polski system dowodzenia i kierowania oraz kierowane przez polskie radary”.

Projekt będzie stanowił wewnętrzną warstwę wielowarstwowej, zintegrowanej sieci polskiej obrony powietrznej o dużej przepustowości wraz z systemem WisłaOpracowany przez organizacje wysokiego szczebla i organizacje amerykańskie Patriotai organizacja Narew Środkowy poziom, który obsługuje MBDA z PGZ.

Podpisane zostało nowe zamówienie MBDA Wielka Brytania, spółka zależna firmy w Wielkiej Brytanii. Do swojego dyrektora zarządzającego, Chris Alam„Ta historyczna współpraca między Polską a Wielką Brytanią zapewni znaczny wzrost zdolności obrony powietrznej Polski i zbliży nasz przemysł obronny, wspierając suwerenność i miejsca pracy w obu krajach”.

On Kamera Jest to broń naprowadzana radarowo, przeznaczona do zwalczania zagrożeń powietrznych w każdych warunkach pogodowych w odległości do 25 kilometrów. Pocisk, jak podaje MBDA, „zapewni znaczną poprawę możliwości polskiego systemu Filica+ Aby zagwarantować bezpieczeństwo aktywów mobilnych i wartościowych. On Kamera Pierwszy wszedł do służby Siły Zbrojne Wielkiej Brytanii w 2018 r. Rodzina pocisków, nad którymi obecnie pracuje, obejmuje wersję o zwiększonym zasięgu Gra ostry dyżurOpracowany we współpracy z Włochami.

Polska jest już użytkownikiem Kamera Od MBDA pierwszą baterię otrzymał w 2022 roku w odpowiedzi na pilną potrzebę gorzej (mały) NarewEuropejska spółka wspólnie z PGZ z powodzeniem dostarczyła pół roku później.

Pociski przyszłości

Obie firmy kontynuują natomiast prace nad umową o transferze technologii i polską produkcją projektu obrony przeciwlotniczej. Narew Średni poziom, ta metoda wykorzystuje pocisk Gra-ER I rozwiązanie Wyrzutnia wspólne i „współpraca na rzecz zwiększonej obrony powietrznej przed przyszłymi pociskami rakietowymi (poprzez porozumienie podpisane w 2022 r.)”.

Podkreśla, że ​​Polska skorzysta na konsolidacji rodziny operatorów MBDA Kamera W wielu dziedzinach pociski te będą stanowić wyposażenie przyszłego morskiego systemu obrony powietrznej Polski na okrętach wojennych klasy I. Miksnik.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *