Polska, Brazylia i Argentyna ogłosiły plany repatriacji swoich obywateli z Izraela

Polska, Brazylia i Argentyna ogłosiły plany repatriacji swoich obywateli z Izraela
Hercules C-130 na lotnisku Jazionka w Polsce (REUTERS/Kacper Pempel)

Polska, Brazylia i Argentyna W niedzielę ogłosili repatriację swoich mieszkańców Izrael Po ataku terrorystycznym Hamas Do tej pory zginęło w nim około 600 Izraelczyków. Są pierwszymi dwoma krajami, które zadeklarowały tego typu wolumeny.

Prezydent Polski Andrzeja Dudyogłoszono w tę niedzielę To Wysłane zostaną samoloty wojskowe Należy eksmitować jego mieszkańców IzraelDzień po nagłym ataku terrorystycznym na Izrael.

„Wyślemy samoloty transportowe Sił Powietrznych Przeprowadzić ewakuację słupów Ci, którzy obecnie przebywają w Izraelu. O bezpieczeństwo ładunku na pokładzie zadbają żołnierze naszych sił specjalnych” – napisał Duda X w mediach społecznościowych.

Minister obrony, Mariusza BłaszczakaPolska wyśle ​​dwa samoloty – powiedział Herkules C-130 Do Wytnij około 200 słupków Z lotniska Ben Guriona.

Gdzie jest to konieczne, Dodam więcej lotów Możesz też skontaktować się z Grecją w celu relokacji obywateli Polski do kraju śródziemnomorskiego przed przywiezieniem ich do domu lotami transportowymi.

„Prowadzimy rozmowy, aby to ustalić Most wyładowczy z Grecją– oznajmił Błaszczak na konferencji prasowej.

„Możemy spodziewać się, że te loty wystartują w każdej chwili, dotrą do celu i odbiorą polskich turystów czekających na lotnisku” – dodał.

The Polskie państwowe linie lotnicze LOT odwołały loty do Ben Guriona.

Tuda powiedział w sobotę, że rozmawiał z izraelskim prezydentem Izaaka HerzogaWyraził solidarność Polski z Izraelem.

„Potępiłem atak Hamasu, zwłaszcza akty przemocy wobec ludności cywilnej. Obiecałem wsparcie Polski dla działań mających na celu przywrócenie bezpieczeństwa. „Izrael ma prawo chronić życie swoich obywateli” – powiedział polski prezydent.

Brazylia wyśle ​​dwa KC-390, które mogą zabrać na pokład do 80 osób (REUTERS/Paulo Whitaker/plik)

Dodatkowo, W niedzielę Brazylia ogłosiła repatriację swoich obywateli Mieszkańcy Izraela, Palestyny ​​i innych krajów Bliskiego Wschodu.

Dowódca Aeronautyki, bryg Marcelo Damaseno, Na konferencji prasowej wspólnie z ministrem obrony narodowej powiedział: Jose MuseoJest to Sześć samolotów jest gotowych do działaniaPlanowany start w przyszłym tygodniu.

„Jesteśmy pierwszym krajem w regionie, który podjął się takiej operacji„ oznajmił.

Według danych Ministerstwa Spraw Zagranicznych tak W Izraelu mieszka 14 000 Brazylijczyków I 6000 w PalestynieWiększość z tych osób mieszka daleko od obszarów dotkniętych atakami, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku godzin.

Celem jest jednak nie tylko ratowanie obywateli Izraela i Palestyny, którzy chcą wrócić do Brazylii, ale także ratowanie osób tam mieszkających. Sąsiednie kraje, takie jak Jordania i Egipt.

„Od wczoraj współpracujemy z rządem i ambasadami tych krajów” – wyjaśnił Damasceno, „zbieramy załogę i samoloty” oraz zamykamy listę pasażerów.

Brazylia przygotowała dwa Samolot KC-30, każdy o pojemności 230 pasażerów; Dwa KC-390, który może pomieścić 80 osób; Jeszcze dwa zapewnia Prezydencja, które mogą pomieścić do 40 osób.

W zależności od zapotrzebowania, Wykorzystają jakiś model, żeby nawrócić Brazylijczyków Tym, którzy chcieli opuścić ten obszar, nie udało się to ze względu na ataki palestyńskich terrorystów ze Strefy Gazy dowodzonej przez islamską grupę terrorystyczną Hamas na terytorium Izraela oraz odwetowe zamachy bombowe przeprowadzone przez izraelską armię.

Według planów rządu brazylijskiego, Pierwszy lot do Włoch wyleci w ciągu najbliższych kilku godzin Czeka na instrukcje do czasu zamknięcia pierwszej listy pasażerów.

„Mamy sześć samolotów gotowych do tej misji, na które zabierzemy zespoły medyczne i psychologiczne”, aby mogły udzielić pomocy osobom powracającym – wyjaśnił Damasceno.

Według najnowszego oficjalnego bilansu, Co najmniej 600 osób zginęło w atakach bojowników Gazy na Izraelr. w wyniku izraelskich bombardowań wojskowych po stronie palestyńskiej zginęło 370 osób.

Prezydent Brazylii Luisa Inacio Luli da SilvyUjawniono jego poprzedni dzień Odrzucenie „ataków terrorystycznych”. w Izraelu i zapewnił, że „Brazylia nie podejmie żadnych wysiłków, aby uniknąć eskalacji konfliktu”.

Dla postępowego prezydenta rozwiązanie konfliktu wiązało się z gwarancjami „Istnienie ekonomicznie opłacalnego państwa palestyńskiegoWspółistnieje pokojowo z Izraelem w granicach bezpiecznych dla obu stron.

Terroryści Hamasu infiltrują terytorium Izraela oraz zabijają i porywają cywilów (EFE/EPA/MOHAMMED SABRE)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wydało dziś w niedzielę oświadczenie Ambasada Tel Awiwu Dla Argentyńczyków pragnących repatriacji zostanie zorganizowany specjalny lot, w celu przewiezienia osób przebywających w Izraelu. Baza informacyjna. Komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Govt Alberta Fernandeza Po barbarzyńskiej inwazji grupa próbuje skontaktować się z mieszkańcami kraju Hamas jest terrorystą Już leży Zginęło 700 osób, a ponad 2000 zostało rannych.

W ataku zginęło czterech argentyńskich żołnierzy: To są dwaj mężczyźni i dwie kobiety. Zidentyfikowano ich jako 80-letnią Silvię Mirensky, która mieszkała w kołchozie Ein Hashloshá, 17 kilometrów od Gazy; Rodolfo Fabian Skaryszewski, lat 56, mieszkał w Moshav Ohad w południowym Izraelu; Abi Corin, syn wybitnej postaci społeczności żydowskiej w Argentynie; i Ronit Rudman, 55 lat, żonaty Rolanda SułtanaOn także zginął w ataku.

Ponadto co najmniej dwóch Argentyńczyków zaginęło po barbarzyńskiej operacji terrorystycznej Hamasu przeciwko Izraelowi. O Iyera i Aidana Horne’aDzieci dziennikarza To jest rógOd wczorajszego ataku w kibucu Nir Oz, w pobliżu Strefy Gazy, nie było o nikim żadnej wiadomości.

(Na podstawie informacji EFE i Reuters)

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *