Polska, Bułgaria i Estonia ostrzegły swoich obywateli, aby nie podróżowali do Rosji

Polska, Bułgaria i Estonia ostrzegły swoich obywateli, aby nie podróżowali do Rosji i że ci tam powinni opuścić terytorium (REUTERS)

The Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP Ten wtorek jest zalecany Jej obywatele powinni unikać podróży do RosjiW czasie konfliktu na Ukrainie i późniejszej eskalacji napięć Głosowanie odbywa się w czterech okręgach wyborczychSkończyło się dzisiaj, jak podaje PAP.

„Zwracamy uwagę na zawieszenie bezpośrednich lotów między Polską a Rosją oraz bardzo ograniczone możliwości podróżowania do/z Polski, nieistniejący lub bardzo ograniczony dostęp do środków finansowych znajdujących się w Polsce (np. brak możliwości korzystania z kart kredytowych. ) opłaty polskie), a także Działania lokalnych służb, takie jak arbitralne aresztowania, przeszukiwanie telefonów komórkowych i niemożność opuszczenia Rosji w przypadku podwójnego obywatelstwa”, powiedział minister, który został zaklasyfikowany przez Moskwę jako „wrogie państwo”.

Namawiali tam także obywateli polskich W przypadku jakiegokolwiek nieszczęścia natychmiast opuść terytorium, ponieważ szanse na pomoc konsularną są bardzo niskie Z powodu redukcji personelu konsularnego.

„W przypadku gwałtownego pogorszenia się stanu bezpieczeństwa, zamknięcia granic lub innych nieprzewidzianych okoliczności ewakuacja może być bardziej skomplikowana lub niemożliwa… Rekomendujemy obywatelom polskim na terytorium Federacji Rosyjskiej opuszczenie swojego terytorium” – tłumaczyli.

Polska, Bułgaria i Estonia doradzają swoim obywatelom, aby trzymali się z dala od regionu, ponieważ narastają napięcia między Rosją a Ukrainą (REUTERS)
Polska, Bułgaria i Estonia doradzają swoim obywatelom, aby trzymali się z dala od regionu, ponieważ narastają napięcia między Rosją a Ukrainą (REUTERS)

Wczoraj on Estońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych złożyło ten sam wniosek dla swoich obywateli.

„W związku z rosyjskimi operacjami wojskowymi zalecamy, aby nie podróżować do Rosji bez pilnej potrzeby i całkowicie unikać wyjazdów na tereny przygraniczne z Ukrainą. „Prosimy obywateli estońskich, którzy tymczasowo przebywają w Rosji, aby rozważyli, jak ważne jest pozostanie w Rosji i, jeśli to możliwe, powrót do Estonii” – skontaktowali się z nami.

Wspomniano również Obywatele obu krajów są dla Moskwy uważani za Rosjan. Dlatego pomoc będzie bardzo ograniczona.

Ze swojej strony Do inicjatywy przystąpiło bułgarskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych a dziś poprosił swoich obywateli, aby unikali podróżowania do Rosji, a tych już tam przebywających do korzystania z dostępnych środków transportu w celu opuszczenia terytorium „w miarę pogarszania się sytuacji”.

„Doradzamy obywatelom bułgarskim przebywającym na terytorium Federacji Rosyjskiej zachowanie większej czujności, unikanie zatłoczonych miejsc oraz uwzględnienie okoliczności i rozwoju sytuacji z należytą ostrożnością” – kontynuowały oświadczenia. Oświadczenie.

Te akcje pojawiają się w środku serii Sonda Władimir Putin rozkazał cztery ukraińskie regiony pod kontrolą wojsk rosyjskich –Donieck, Ługańsk, Chersoń i Zaporoże– Gdzie według nich dzisiaj? Pozytywne głosy oddano za chęcią zjednoczenia tych regionów z Moskwą.

Dziś poznano wyniki referendów zarządzonych przez Moskwę, w których oddano pozytywne głosy za chęcią aneksji tych terytoriów (REUTERS)
Dziś poznano wyniki referendów zarządzonych przez Moskwę, w których oddano pozytywne głosy za chęcią aneksji tych terytoriów (REUTERS)

Nie ma oficjalnego komunikatu z Rosji w tej sprawie. Jednak zgodnie z ostatnimi wypowiedziami przywódcy Kremla powiedział, że referendum odbędzie się Poważne konsekwencje” W tych regionach, zwłaszcza w sektorze obronnym, brytyjski wywiad Putin deklaruje, że istnieje „realna możliwość”. Prawidłowe połączenie z regionów wschodnich PiątekPlanuje przemówić do obu izb parlamentu podczas przemówienia.

jednakże, Walentyna MatwienkoPodobno podniesiony przez Przewodniczącego Rady Federacji Rosyjskiej (Senat). Długi czas W tym celu, spodziewając się tego Kraj może zatwierdzić przystąpienie kolejnych terytoriów Środa, 4 października.

„4 października, jeśli wszystko się potwierdzi, jeśli wszystko pójdzie dobrze, jesteśmy gotowi do rozpatrzenia sprawy” – przyznał w wypowiedziach dla prasy zebranych przez agencję informacyjną. Podrzucenie.

Kontynuuj czytanie:

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.