Polska była pierwszym krajem NATO i UE, który zakupił wojskowe drony z Turcji

Ta zawartość została wydana 25 maja 2021-17: 53

STAMBUŁ, 24 maja (EFE). – Minister obrony RP Mariusz Płaszczyk poinformował we wtorek o zakupie drona z bronią Proctor DP2 Typ 24 z Turcji, pierwszego kraju Unii Europejskiej lub NATO, który zakupił broń w Ankarze.

„To broń, która może przenosić ostrą amunicję, która może dosięgnąć celu; jest to wojskowy obiekt o udowodnionej skuteczności” – powiedział polski minister na konferencji prasowej ze swoim tureckim rywalem Hulusi Agarem.

Zaprojektowane przez Turcję uzbrojone drony DP2 odegrały decydującą rolę w zwycięstwie Azerbejdżanu nad Armenią w bitwie o Górny Karabach jesienią ubiegłego roku.

„To nie tylko pusty sprzęt, to także amunicja, wsparcie logistyczne i szkolenie personelu. Dodatkowo na wczorajszych i dzisiejszych spotkaniach ocenialiśmy zakup innych elementów wojskowych” – powiedział w poniedziałek Błaszczyk. , Od Prezydenta RP Andrzeja Dudy do Ankary.

Mówił też o możliwości radzenia sobie z „zagrożeniami dla NATO” i powiedział, że „wkrótce tureckie jednostki wojskowe będą monitorować polską przestrzeń powietrzną”. EFE

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części Usług Efe jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencji EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

„Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *