Polska była pierwszym krajem NATO i UE, który zakupił wojskowe drony z Turcji

Ta zawartość została wydana 25 maja 2021-17: 53

STAMBUŁ, 24 maja (EFE). – Minister obrony RP Mariusz Płaszczyk poinformował we wtorek o zakupie drona z bronią Proctor DP2 Typ 24 z Turcji, pierwszego kraju Unii Europejskiej lub NATO, który zakupił broń w Ankarze.

„To broń, która może przenosić ostrą amunicję, która może dosięgnąć celu; jest to wojskowy obiekt o udowodnionej skuteczności” – powiedział polski minister na konferencji prasowej ze swoim tureckim rywalem Hulusi Agarem.

Zaprojektowane przez Turcję uzbrojone drony DP2 odegrały decydującą rolę w zwycięstwie Azerbejdżanu nad Armenią w bitwie o Górny Karabach jesienią ubiegłego roku.

„To nie tylko pusty sprzęt, to także amunicja, wsparcie logistyczne i szkolenie personelu. Dodatkowo na wczorajszych i dzisiejszych spotkaniach ocenialiśmy zakup innych elementów wojskowych” – powiedział w poniedziałek Błaszczyk. , Od Prezydenta RP Andrzeja Dudy do Ankary.

Mówił też o możliwości radzenia sobie z „zagrożeniami dla NATO” i powiedział, że „wkrótce tureckie jednostki wojskowe będą monitorować polską przestrzeń powietrzną”. EFE

© EFE 2021. Redystrybucja i redystrybucja całości lub części Usług Efe jest wyraźnie zabroniona bez uprzedniej i wyraźnej zgody Agencji EFE SA.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *