Polska chce sformalizowanych reguł dla izraelskich wizyt studyjnych na temat Holokaustu

Polski rząd chce sformalizowanych przepisów regulujących warunki, na jakich izraelskie dzieci szkolne odbywają wizyty studyjne w kraju, w tym obecność uzbrojonych izraelskich strażników. Urzędnik powiedział w poniedziałek W Warszawie.

Wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz powiedział, że uzbrojeni strażnicy z grupami młodzieżowymi, skupiający się wyłącznie na Holokauście i nie mający kontaktu z młodymi Polakami, dają młodym Izraelczykom „negatywny obraz”. Polska.

„Teksty pojawiają się też (sugerują), że Polska jest krajem. Antysemityzm Dlatego niebezpiecznie jest tu być ”- powiedział Presidax Radio RMF24.

Powiedział, że nowe rządy powinny uzgodnić, kiedy mogą być bandyci. Warszawa oczekuje takiego porozumienia za kilka miesięcy, powiedział Presidax.

Polska chce, aby młodzi Izraelczycy spotkali się ze swoimi polskimi odpowiednikami i zrozumieli ich podejście do wielowiekowej żydowsko-polskiej historii.

Coroczne wyjazdy edukacyjne dla tysięcy młodych Izraelczyków zostały zawieszone na czas epidemii, aw zeszłym tygodniu Izrael nie wznowił ich, ponieważ prawicowy rząd Polski próbuje kontrolować program nauczania.

Powodem, dla którego nie zaczęli ponownie, było: „Uważamy, że powinni (oni) być związani umową. Polska i Izrael”.

Polska była pierwszym krajem, który został najechany i okupowany przez nazistowskie Niemcy podczas II wojny światowej. Członkowie antypolskiego i emigracyjnego rządu ostrzegali świat przed rzezią Żydów przez nazistów, a tysiące Polaków z narażeniem życia pomagało Żydom, chociaż niektórzy Polacy zabijali lub poświęcali swoich towarzyszy.

Podczas Holokaustu prawie 3 miliony Żydów w Polsce zostało zabitych przez Niemców i ich sojuszników, a ich główne obozy śmierci zostały zbudowane w okupowanej przez hitlerowców Polsce.

Młodzi Izraelczycy tradycyjnie podróżują do Polski latem, między 11 a 12 klasą, aby odwiedzić dawne nazistowskie obozy, dowiedzieć się o Holokauście i pamiętać o ofiarach. Podróż od dawna uważana jest za kamień milowy w izraelskiej edukacji, a przed wybuchem epidemii co roku w niej uczestniczyło około 40 000 izraelskich studentów.

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.