Polska chce wreszcie wykonać „ostatni taniec” Lewandowskiego

Polska chce wreszcie wykonać „ostatni taniec” Lewandowskiego

Madryt, 16 listopada (prasa europejska) –

Uczestnicząc w Pucharze Świata w Katarze, reprezentacja Polski staje przed nową szansą na wyjście z grupy po raz pierwszy od 40 lat, po trzech ostatnich nieco rozczarowujących występach w Pucharze Świata, mimo obecności „kuli” napastnika Robert Lewandowski.

Pomimo posiadania zawodników z doświadczeniem w ligach europejskich, ich występy na ostatnich mistrzostwach świata nie były takie, jak oczekiwano i spadły wcześniej niż oczekiwano. Po „przerwie” w dwóch edycjach w Republice Południowej Afryki (2010) i Brazylii (2014) reprezentacja Europy Wschodniej wróciła na Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji, gdzie jako ostatnia drużyna w grupie z Kolumbią, Japonią i Senegalem poniosła porażkę. I tylko z jednym zwycięstwem nad japońską drużyną.

Polska również nie zakwalifikowała się poza fazę grupową w 2006 i 2002 roku, a jej najlepsze wyniki w Pucharze Świata sięgają edycji w 1974 roku w Niemczech i 1982 w Hiszpanii, kiedy w obu przypadkach dotarli do półfinału i zajęli trzecie miejsce. Firma, która obecnie wydaje się bardzo mało prawdopodobna, aby zostać wybrana bez poruszenia na własnym kontynencie.

Reprezentacja Polski zapewniła sobie bilet na mundial „na skraju” po przekonującym pokonaniu Szwecji (2:0) w europejskich kwalifikacjach, na które została skazana po zajęciu drugiego miejsca w grupie za Anglią. Wojna na Ukrainie wyeliminowała pierwszego kwalifikującego się konkurenta, Rosję.

Musiał już to robić bez Paulo Sousy na ławce rezerwowych po odejściu Portugalczyka do brazylijskiego Flamengo na początku tego roku. Czesław Misceniewicz objął stanowisko trenera reprezentacji Polski, dając jasno do zrozumienia, że ​​celem jest powrót do 1/8 finału Pucharu Świata, mimo przybycia po Szarej Lidze Narodów, gdzie ani Holandia, ani Belgia nie były w stanie wygrać, ta ostatnia jest Zwycięzca. Takiego, w którym przegrali 6:0.

Wygląda na to, że nowy trener postawi na system trzech bardzo elastycznych środkowych obrońców, którzy dostosowują się do sytuacji meczowych, choć jego główną bronią będzie napastnik FC Barcelony Robert Lewandowski, naturalny napastnik, który będzie miał do dyspozycji pomocników. Balls i który ma jakość alternatywnych zawodników jak Milik i Piątek.

Polska też ma niezawodnego bramkarza w Szczęsnym, a w pomocy łączy talent Szymańskiego i Zielińskiego z siłą i siłą „weterana” jakim jest Krychowiak, stary znajomy Sevilli.

Lewandowski chce wystartować w Pucharze Świata

Mówienie o 34-letnim Robercie Lewandowskim jest równoznaczne nie tylko z golami, ale także z dużą ilością pracy i wyrzeczeń w regionie, także w Polsce. Okoliczności czynią go jednym z najbardziej wpływowych graczy „9” na światowej scenie.

Napastnik w swojej karierze przekroczył już 600 bramek, zdobywając 76 goli w 132 występach w reprezentacji. Co więcej, od sezonu 2015-16 strzelił w całym turnieju 40 lub więcej goli, co jest liczbą w zasięgu nielicznych napastników na całym świecie. Jest to możliwe dzięki jego godnej pozazdroszczenia kondycji fizycznej pomimo zaawansowanego wieku, ponieważ nieustannie ciągnie za piłkę i staje się stałym rozwiązaniem dla swoich kolegów z drużyny i problemem dla konkurentów.

W turniejach z reprezentacją Lewandowski zadebiutował na europejskich turniejach, strzelając pięć goli w trzech meczach. Wydaje się jednak, że Katar będzie dla Polaka kolejną i ostatnią szansą na zdobycie pierwszego gola w zawodach Pucharu Świata. Teraz przybywa z wyraźniejszym poczuciem celu po strzeleniu 18 goli dla swojego nowego klubu.

Najtrudniejsze wyzwanie dla początkującego w Michniewiczu

Obecny trener Czesław Michniejevic od chwili powołania na stanowisko pod koniec stycznia br. wykonuje pełną zaangażowania pracę. W niecałe dwa miesiące musiał stworzyć swój pierwszy skład w kwalifikacjach, w których stawką był Puchar Świata, i na ławce polskiej ławki udało mu się odnieść największe zwycięstwo (2:0) w swoim czasie przeciwko drużynie, która zawsze było niewygodnie. Szwecja, rywal, którego Polska nie pokonała od 54 lat.

Micheniewicz był kapitanem drużyny do lat 21, kiedy otrzymał telefon od Absolute, co wywołało pewne kontrowersje ze względu na jego pobyt w Legii Warszawa i nazwiska Fabio Cannavaro lub Andrija Szewczenko jako przyszłych kandydatów. Teraz największe wyzwanie przed nim stoi na ławce rezerwowych w Katarze, gdzie może zostać mistrzem, jeśli poprowadzi Polskę do kwalifikacji.

arkusz danych.

– Udziały w Finałach Pucharu Świata: dziewięć (1938, 1974, 1978, 1982, 1986, 2022, 2006, 2018, 2022).

-Najlepszy wynik: trzecie miejsce (1974 i 1982).

-Jak zakwalifikowali się: Europejski baraż ze Szwecją.

-Ocena pierwszego etapu:

22.11 11.00 Doha Meksyk – Polska.

26.11 14.00 Doha Polska – Królestwo Arabii Saudyjskiej.

30.11 20.00 Doha Polska-Argentyna.

You May Also Like

About the Author: June Wilkinson

"Pionier w mediach społecznościowych. Miłośnik muzyki. Zły student. Introwertyk. Typowy fan piwa. Ekstremalny webinnik. Fanatyk telewizji. Totalny ewangelista podróży. Guru zombie."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *