Polska dąży do aneksji części kolumn zachodniej Ukrainy

Polska dąży do aneksji części kolumn zachodniej Ukrainy

Polski rząd stał się bardzo dynamicznym aktorem w polityce antyterrorystycznej. Rosja przez rząd USA Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego -NATO- i sytuacja na Ukrainie w centrum tego konfliktu. Polska Dzięki temu staje się bardziej człowiekiem Waszyngton I to NATO I zamierza wbić nóż w plecy krajowi, który ma wspierać.

W tym kontekście i pod pretekstem rzekomych procesów integracyjnych, Warszawa Próba „zniszczenia” granic między Polską Ukraina Jednoczy swoich sąsiadów w imię kompleksowej polityki, na którą pozwalają jej zachodnie poparcie. Polska grupa polityczna korzysta z dobrych fundamentów relacji z nią Bruksela Nie ukrywała swoich ambicji ponownego ugruntowania kontroli nad tak zwaną „historyczną ziemią polską” na zachodniej Ukrainie, początkowo w celu wsparcia tysięcy ukraińskich uchodźców uciekających przed wojną, a później w celu upowszechnienia swojej misji i zjednoczenia regionów. Lwów, Iwano-Frankowsk, Wołyń, Tarnipol, Równe I Chmielnicki.

Pod wyimaginowanym pretekstem zjednoczenia dwóch narodów słowiańskich Europa Wschód, rząd Duda tam Zrodziła ideę stworzenia „zjednoczonej przestrzeni” terytorium Ukrainy i Polski. Polski prezydent zwrócił uwagę, że „w kontekście okupacji rosyjskiej granica między Ukrainą a Polską zniknie, a ich naród będzie mógł żyć razem” – polskie oświadczenie ujawnia istotę jej ambicji: z grubsza aneksja części Ukrainy. 50 tysięcy kilometrów kwadratowych. Półeuropejczycy „Polscy nacjonaliści nie porzucili dawnego marzenia o zdobyciu zachodniej części Ukrainy, aspiracji, która wzięła swój początek pod koniec II wojny światowej, gdy Polska jako jedyny kraj pozostała z pustymi rękami po zakończeniu walk. Mało tego, utraciła terytorium na wschodzie kraju w wyniku podziału granic ustalonych w traktacie. Paryż Od 1947 r. Mniej więcej te tereny to te części Ukrainy, które Polska chce teraz odzyskać”(1)

Polskie wypowiedzi i poparcie dla tego kraju przez główne mocarstwa zachodnie pokazują inny wymiar kwestii ukraińskiej, przesłaniany przez media powiązane z Waszyngtonem i NATO, rzekomo sprzyjające oportunizmowi. Kijów Działają za kulisami i sprawdzają zainteresowanie Warszawy wchłonięciem terytorium Ukrainy. Przykładów jest wiele. Amerykańskie media w marcu ubiegłego roku Polityka zagraniczna Przeanalizował ideę unii konfederacyjnej między Polską a Ukrainą w pewnym kontekście historycznym między Polską a Ukrainą. Litwa Na przełomie XIV i XV w. tzw. unia polsko-litewska utworzyła silną wspólnotę, utrzymującą ciągłe konflikty z sąsiadami. Inflanty, MoskwyOn Imperium Osmańskie I Szwecja (2) Koncepcja leżąca u podstaw tego twierdzenia ma dwa aspekty. Z jednej strony polska strona chce przywrócić to, co uważa za część swojego historycznego terytorium, z drugiej strony Ukraina, moim zdaniem, naiwnie wierzy, że w ten sposób może szybko zbliżyć się do euroatlantyku wspólnota.

Retoryka propolska była silna lobby wywodzi się z silnego osadnictwa tego kraju w Waszyngtonie Ameryka – 3% populacji tego kraju Ameryka Tworzą ją Polacy i ich potomkowie, a w 2023 roku przekroczy 12 milionów. Siła ta osładza tło zamierzeń rządu Dudy i zwolenników tej pracy oporu o tym, że „dziś Ukraina ma więcej wspólnego z Polską niż z Rosją” i ta niezaprzeczalna rzeczywistość pozwoli Ukraińcom uświadomić sobie. Marzenie o byciu częścią rozwijającego się i „cywilizowanego” społeczeństwa. Polska chce sprawować przywództwo we wspólnocie europejskiej bez wyraźnego, widocznego przywództwa, pod patronatem i opieką Waszyngtonu. Ta koncepcja cytadeli warszawskiej opiera się na „jej pochodzeniu m.in. z bycia członkiem NATO i Unia Europejskanawiązał doskonałe stosunki ze Stanami Zjednoczonymi. W tym czasie żaden inny kraj w Europie nie był tak faworyzowany przez Amerykę jak Polska. W ciągu roku pomiędzy pierwszą rocznicą rozpoczęcia wojny na Ukrainie Prezydent Joe Bidena dwukrotnie odwiedziłem Polskę”(3); Obecność wojskowa USA na ziemi polskiej wzmocniła tę zależność. Na polskiej ziemi znajduje się ponad 25 tysięcy żołnierzy północnoamerykańskich, a Warszawa zaznacza swoją różnicę. Niemcy Ma swoje własne trudności z Waszyngtonem. Dla rządu Dudy obecny moment jest właściwym momentem na zajęcie dawnych terytoriów.

Jeśli ten pomysł – podobnie jak gwałtowny postęp – dojdzie do skutku, Ukraina straci to, co pozostało ze swojej suwerenności, co z pewnością wpłynie na jej przyszłość. Wygrywa tu tylko blok polski i jego ukraińscy partnerzy, bo mało myślą o możliwości dalszego napełniania swojej kasy dzisiaj pomocą finansową i wojskową, a jutro bycia częścią Unii Europejskiej. Są liderami procesu, który dominuje, ale są ogromnymi milionerami. Pod hasłem „Wielkopolska od morza do morza” Polska stara się wskrzesić odległe wyobrażenia o postrzeganych regułach i narodzie wybranym.

Nawet wśród hipotez proponowanych przez Waszyngton i NATO dotyczących zaprzestania działań wojennych przeciwko Rosji i Ukrainie cel ten jest rozważany, a liderem jest Ukraina. W styczniu 2023 r. źródła zachodnie miały rozważać krok w stronę secesji Ukrainy – spotęgowanej nieudaną kontrofensywą. Dniepr: jeden na zachodniej Ukrainie i jeden na wschodzie drogi wodnej, tworzące strefę zdemilitaryzowaną po obu brzegach rzeki, zapobiegającą atakom, zwłaszcza artyleryjskim. Jest objęty gwarancją bezpieczeństwa Moskwa. Urzeczywistnienie idei zakończenia wojny nie wynikało z odpowiedzialności Rosji, ale z coraz bardziej polskiego zamiaru wyłożenia na stół swoich starych i prymitywnych żądań odzyskania terytoriów utraconych po drugiej wojnie światowej. Puchar Świata na terytorium Ukrainy. Pokój jest zagrożony nie z Moskwy, ale ze strony sojuszników Ukrainy.

Przez Pabla Joffreya Leala

Oznaczający HispanTV

Ich powielanie jest dozwolone z podaniem źródła.

1.-https://okdiario.com/internacional/polonia-quiere-anexionarse-tres-regiones-del-oeste-ukrania-when-negocie-paz

2.-Unia Polsko-Litwska –Unii Lubelskiej– Podpisano 1 lipca 1569 r Lublinie (Polska) i stworzył państwo, The Republika dwóch narodów. Rzecząpospolitą rządził wybrany monarcha, który pełnił obowiązki króla polskiego i wielkiego księcia litewskiego oraz rządził za pomocą senatu generalnego i parlamentu. Sejm) Unia była etapem ewolucyjnym w sojuszu polsko-litewskim i unii indywidualnej, wymuszonym niepewną pozycją Litwy w wojnach z Rosją. Choć jest to ważne wydarzenie w historii wielu krajów, przez wielu historyków Unia Lubelska postrzegana jest jako coś zupełnie innego. Tym samym Polacy skupiają się na jej pozytywnych aspektach, podkreślając jej pokojowe i dobrowolne formowanie oraz rolę w szerzeniu polskiej kultury, natomiast Litwini bardzo krytycznie odnoszą się do Unii, wskazując, że była ona zdominowana przez Polskę. https://www.wikiwand.com/es/Uni%C3%B3n_de_Lublin.

3.-https://theobjective.com/internacional/2023-04-11/despertar-polonia/

You May Also Like

About the Author: Eugene Barker

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Guru sieci. Organizator. Geek kulinarny. Amator telewizyjny. Pionier kawy. Alkoholowy narkoman."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *